Skip to main content

Podporujeme "oživenie" Nitry

Hranolky, hamburgery, hot-dogy, palacinky, všetko doplnené skvelou hudbou. O tom bol Nitránsky Street Food Fest 2018. 

 

 

Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci s mestom Nitra každoročne podporuje dobré nápady na zlepšenie života v meste v rámci programu „Otvorený grantový program“. K takýmto nápadom určite patrí aj projekt s názvom Nitránsky Street Food Fest, ktorý bol podporený v Otvorenom grantovom programe 2018.

Trojdňové podujatie, ktoré sa konalo na Svätoplukovom námestí v Nitre v dňoch 21. – 23.6.2018 zožalo u návštevníkov veľký úspech, napriek tomu, že išlo o prvý ročník, a teda doposiaľ neznámy festival.

Čo však môže ľudí spájať lepšie, ako dobré jedlo a skvelá hudba k tomu? J

Multižánrový festival moderného jedla pripravovaného na ulici vo food truckoch (street food) a pestrá hudobná produkcia v centre mesta sa postarali o skvelú atmosféru a plné námestie do neskorých večerných hodín. „Ľudia radi ochutnávajú jedlá, ktoré ešte neochutnali, ale dala sa im možnosť preniknúť aj do sveta pouličnej gastronómie, nakoľko fenomén street foodu je na Slovensku na vzostupe“, hovorí organizátor podujatia Pavol Obertáš.  „Ak sa dobré jedlo spojí aj s kvalitnou hudobnou produkciou popredných nitrianskych DJ-ov, záruka kvalitnej zábavy je istá“, dodáva ďalej.

Zámerom organizátorov OZ Nitrafiesta bolo oživiť verejný priestor a ukázať, že nie je len povinnosťou mesta organizovať kultúrne  akcie, ale aj obyvatelia môžu priložiť ruku k dielu a dokázať svojou aktivitou pozdvihnúť kultúrny a spoločenský život v Nitre, určený pre všetky vekové kategórie.

A ako organizátori napokon hodnotia tento „chutný“ festival?

Centrum mesta ožilo, čo a bolo zaujímavé pre všetky vekové skupiny. Išlo o plnohodnotné podujatie, ktoré dotiahlo hlavne mladých ľudí a rodiny s deťmi do mesta zo sídlisk a okrajových častí mesta.

Námestie bolo počas celých 3 dní zaplnené, spokojnosť bola vidieť na tvárach návštevníkov, ktorých odhadom bolo denne okolo 3000 ľudí. „Každý deň sa bavili na žánrovo iný hudobný štýl, ochutnali množstvo špecialít v rámci street foodu. Odozvy na podujatie boli výborné a už teraz vieme, že pokračujeme aj ďalším ročníkom“, neskrývajú svoju spokojnosť organizátori.

A my z nadácie sme si pochutili tiež, a preto sa už teraz tešíme na sľubovaný ďalší ročník J

  

top