Skip to main content

Rozdali sme grantové šeky

Hudba, spev, tanec či vtipné scénky... Aj to bolo súčasťou slávnostného odovzdávania grantových šekov v programe Reydel pre Nitru 2018.

 

Hudba, spev, tanec či vtipné scénky... Aj to bolo súčasťou slávnostného odovzdávania grantových šekov v programe Reydel pre Nitru 2018.

Podujatie sa uskutočnilo 27.4.2018 v 4D štúdiu na Cabajskej ulici v Nitre. V oficiálnej časti programu vystúpila správkyňa Nitrianskej komunitnej nadácie pani Ľubica Lachká a riaditeľka spoločnosti Reydel Automotive Slovakia pani Jana Bogyóová, ktoré spoločne priblížili svoju, už štvorročnú, spoluprácu. V rámci nej bolo podporených 48 projektov. Obe dámy skonštatovali, že tak, ako v predošlých rokoch, aj do tohto ročníka sa zapojilo veľa zaujímavých a rôznorodých projektov, z ktorých bolo pre grantovú komisiu naozaj zložité vybrať len 9 finálnych.

Samotné odovzdávanie grantových šekov úspešným uchádzačom o grant bolo popretkávané vystúpeniami z muzikálu Mníšky, v podaní študentov Súkromného konzervatória v Nitre. Muzikál, ktorého oficiálna premiéra je naplánovaná na začiatok júna, je zároveň aj jedným z deviatich tohtoročných podporených projektov. Po podujatí nasledoval presun do baletnej sály, kde na hostí čakalo malé občerstvenie a priestor na komunikáciu.

Grantový program Reydel pre Nitru podporuje projekty v nitrianskom okrese v rámci 3 tematických oblastí: kultúra, tvorba a ochrana životného prostredia a ochrana zdravia. Tento rok bolo v 4. ročníku programu prerozdelených 10 270 €.  Viac informácií o podporených projektoch nájdete na stránke NKN: www.nkn.sk/neaktualne-programy/smrc-pre-nitru

 

top