Skip to main content

Predstavujeme vám - O.z. Podaj mi ruku - Nitra

Občas sa ľudia ocitnú v núdzi. Pomocnú ruku môžeme podať všetci a nestojí nás to vôbec nič...

 

Nedávno som sa ocitla na mestskej tržnici v priestoroch Občianskeho združenia „Podaj mi ruku – Nitra“. Hneď po príchode ma ohúrilo množstvo vecí rôzneho využitia. Hračky, knihy, oblečenie, kočíky, potreby do domácnosti a veľa iného... Napriek skromným priestorom tu má každá vec svoje miesto, všetko je, v rámci možností, pekne zavesené, či poukladané. Privítala ma milá pani, ktorá mi porozprávala, prečo vznikol tento priestor a celé občianske združenie.  

„Cieľom združenia je hlavne finančná a materiálna pomoc pre rodiny, ktoré sa z akéhokoľvek dôvodu ocitli v sociálnej núdzi. Tiež sa zameriavame na aktivity v oblasti sociálnej a výchovno-vzdelávacej, zabezpečenie materiálnych potrieb do domácností, potravinová pomoc, spolupráca s odborníkmi v oblasti psychológie, psychiatrie a pedagogiky, zber a distribúcia šatstva a predmetov domácej spotreby získavanie materiálnych a finančných prostriedkov pre ľudí v hmotnej núdzi organizovaním dobrovoľných búrz pomoci, benefičných koncertov a rôznych kultúrnych podujatí,“ s dobrosrdečným úsmevom vysvetľuje pani Alena Letková, zakladateľka združenia.

Vďaka finančnej podpore Nitrianskej komunitnej nadácie v programe „Aby ľudia ľuďom pomáhali 2017“ združenie zabezpečilo nákup regálov, boxov, vešiakov, počítača s tlačiarňou a magnetickej tabule.

„Prostredníctvom projektu sa zlepšili podmienky skladovania materiálu a aj podmienky pre komunikáciu s inštitúciami a tiež klientmi združenia, ktorí tak môžu byť rýchlejšie a pohodlnejšie obslúžení,“ dodáva pani Letková.  

Všetci občas robíme poriadky v skrini, v kuchyni, v knižnici, jednoducho v domácnosti... Pri takomto „upratovaní“ zvykneme povyhadzovať množstvo vecí, ktoré už nenosíme, nepoužívame, či nepotrebujeme.

Prečo teda nedať veciam druhú šancu a zároveň tak pomôcť tým, ktorí to potrebujú?

Aj vaša pomoc je vítaná.

Viac o Občianskom združení „Podaj mi ruku – Nitra“ sa dozviete TU alebo na facebookovej stránke

 

Natália Zákopčanová

PR manažérka NKN

top