Skip to main content

Norbert Grofčík - Slovák, ktorý dobyl HOLLYWOOD!

Podporujeme aktívnych a šikovných ľudí a tešíme sa z každého ich úspechu. Tak, ako aj v prípade tanečníka a choreografa Nora Grofčíka. 

 

 

Nitrianska komunitná nadácia podporuje skvelé projekty aktívnych, šikovných a tiež úspešných ľudí. Jedným z nich je bezpochyby aj uznávaný tanečník a choreograf Norber Grofčík, ktorého projekt „Roztancujme ZŠ v Nitre“ podporila v minulom roku Nitrianska komunitná nadácia v programe Reydel pre Nitru, zo zdrojov spoločnosti Reydel Automotive s.r.o.

Aktuálne má Noro na svojom „konte“ ďalší veľký tanečný úspech, a tak sme ho trochu vyspovedali...

 

Noro, v našej nadácii „štebotali vrabce“ a priniesli nám informáciu o tvojom excelovaní v prestížnej svetovej súťaži. Povedz nám, o čo išlo... :)

„Áno, máš pravdu...V dňoch 28.6.-9.7.2017 sa konali majstrovstvá sveta v umení – World Championships of Performing Arts (WCOPA) v LOS ANGELES – Hollywood California, už konkrétne 21. ročník týchto majstrovstiev, ktorých sa zúčastnilo niekoľko stoviek súťažiacich z viac ako 50 krajín sveta. Tejto prestížnej súťaži som sa zúčastnil aj ja, ako reprezentant Slovenska."

"WCOPA sa súťažilo v niekoľkých kategóriách a to – spev, tanec, modeling, hra na hudobný nástroj, herectvo a voľné vystupovanie. V porote zasadlo niekoľko desiatok porotcov z tých najprestížnejších filmových a tanečných škôl, producenti, umeleckí riaditelia a mnoho známych osobností, tanečníkov a choreografov."

A teraz ten tvoj úspech... :) ?

"Našu krajinu som reprezentoval v kategórii tanec, kde som sa, spomedzi stovky tanečníkov,  prebojoval z troch kôl až

do samotného finále."

 

Gratulujeme! To je skutočne krásna reprezentácia našej krajiny. Prezraď, ako sa ti to podarilo?

 

„Tak nebola to jednoduchá cesta, za všetkým mojim úsilím stojí naozaj nespočetné množstvo hodín tréningov a príprav. Som rád, že som mohol našu krajinu reprezentovať na takejto významnej udalosti, a dokonca úspešne. Som veľmi vďačný za všetko, čo som dosiahol a každý jeden môj úspech si veľmi vážim, pretože viem aká drina stojí za tým. No neprestávam na sebe pracovať aj naďalej, pretože majster sveta môže byť každý deň niekto iný a viem, že na svete je tisícky tanečníkov, ktorí sú tiež veľmi talentovaní a vynikajúci, takže netreba zaspať na vavrínoch :) .“

My ťa v nadácii, aj vďaka našej spolupráci, tak trochu poznáme, a preto vieme, že na „vavrínoch“ určite nezaspíš  :) Aké sú tvoje najbližšie plány?

„Plány mám ešte veľké a uvidíme, kam ma osud zaveje ďalej. Všetku svoju energiu venujem momentálne prípravám letného tábora N DANCE KEMP a mojej tanečnej škole N Dance Company v Nitre. No už teraz sa teším na nové zážitky a prípravy nových choreografií a videoklipov.“

"Taktiež pripravujem na 10.-11.3.2018 v Nitre jednu z najväčších tanečných akcií na Slovensku – DANCE STAR 2018. Je to kvalifikácia na MS do Chorvátska otvorená pre všetkých tanečníkov, skupiny, ale aj jednotlivcov a všetky tanečné štýly. Tento rok som sa stal ambasádorom pre tento projekt a som rád, že môžem takúto veľkú akciu priniesť aj sem do Nitry. Takže tanečníci, chopte sa svojej príležitosti!" :) 

Noro, ďakujeme za rozhovor a ešte raz gratulujeme k tvojmu úspechu. Držíme palce, aby všetky tvoje aktivity dopadli podľa predstáv a tešíme sa na nejakú tvoju ďalšiu spoluprácu aj s našou nadáciou :) 

Viac o projekte „Roztancujme ZŠ v Nitre“, ktorý bol podporený NKN v rámci programu Reydel pre Nitru, nájdete v článku TU


top