logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Podporené projekty 2009

 

8. ročník prehliadky tvorivosti špeciálnych škôl

25.11. sa v CVČ Domino uskutočnil 8. ročník prehliadky tvorivosti žiakov špeciálnych škôl pod názvom Svet zázrakov. A že išlo naozaj o zázraky nás presvedčili desiatky detí, ktoré navodili divákom príjemnú predvianočnú atmosféru. Projekt bol podporený v rámci Klubu darcov, grantového programu Nitrianskej komunitnej nadácie, z finančných prostriedkov firmy Bramac - strešné systémy, s.r.o.

Čítaj Viac
Pauzák uzrel svetlo sveta

Študenti strednej priemyselnej školy stavebnej v Nitre majú vlastný časopis. Jeho historicky prvé číslo je už na svete a jeho veľkolepého príchodu sa nevedeli dočkať nielen samotní študenti, ale aj ich pedagógovia a vedenie školy. Myšlienka vlastného študentského časopisu prešla na škole dlhú cestu a po rokoch sa konečne podarila zrealizovať. Časopisu dal zelenú projekt s názvom Most spájajúci mladú generáciu s dianím v Nitre a blízkom okolí. Podporila ho Nitrianska komunitná nadácia v 2. Otvorenom grantovom kole 2009. Realizáciu projektu podporila firma BRAMAC - strešné systémy, s.r.o.

Čítaj Viac
Keď je práca zárukou radosti

Práca a radosť. Snaha spojiť nespojiteľné? S tým by určite nesúhlasili žiaci zo Špeciálnej základnej školy internátnej a Praktickej v Nitre. Vďaka ich pedagógom a projektu Premeny, ktorý bol v rámci 2. otvoreného grantového kola 2009 podporený Nitrianskou komunitnou nadáciou sa pre tieto deti stala práca zábavou. Projekt bol podporený z finančných prostriedkov firmy Bramac - strešné systémy, s.r.o.

Čítaj Viac
V múzeách zastal čas

A to doslova. 20. októbra o 16.00 otvorili študenti muzeológie výstavu s názvom História merania času. Návštevníci Ponitrianskeho múzea, ktorí obdivovali historické hodiny či merače času, sa od študentov dozvedeli použitie každého unikátu. Tretiaci z muzeológie sa tešili úspechu. Veď už počas prvého dňa otvorenie výstavy sa prišli pozrieť desiatky zvedavcov.

Čítaj Viac
Hľadanie kultúrnych prameňov

Obec Kostoľany pod Tribečom má dlhú históriu. Do archivácie duchovnej a materiálnej kultúry obce sa pustila neformálna skupina Lenka Maďarová, Katarína Funtíková a Ivana Fúsková. Dievčatá robili výskum, ktorý zavŕšili výstavou v miestnom kultúrnom dome.

Čítaj Viac
Tancovala by som...

18. októbra sa v kultúrnom dome v Jarku uskutočnilo stretnutie seniorov z Nitrianskeho kraja pod názvom Pozdrav k úcte starším. Zúčastnilo sa ho takmer 400 ľudí. Cieľom stretnutia bolo nielen milé priateľské posedenie, ale najmä prezentovanie činnosti seniorských súborov z rôznych obcí kraja. Pri tejto príležitosti sa predstavili členovia klubov dôchodcov z Vrábel, Jarku, Veľkého Zálužia, Mojmíroviec, Lehoty a Výčap Opatoviec.

Čítaj Viac
Srdiečko pre telesne a mentálne postihnuté deti

Ich problémy sa líšia od našich a aj napriek tomu sa vedia neuveriteľne radovať zo života. Kúsok svojho šťastia a chvíle potlesku si užili telesne a mentálne postihnuté deti 2. októbra v Krajskom osvetovom stredisku, prostredníctvom projektu Nitrianskej komunitnej nadácie, Srdiečko pre telesne a mentálne postihnuté deti.

Čítaj Viac
Aby sme dokázali pomôcť

Prvá pomoc by mala patriť medzi základné zručnosti každého človeka. Včasné a správne poskytnutie prvej pomoci môže zachrániť život. Žiaľ, v hraničnej situácii by sa mnohí z nás zmohli len na privolanie rýchlej záchrannej pomoci. Dôvod je jednoduchý. Ľudia nevedia ako prvú pomoc podať. Zo strachu, že by sme postihnutému namiesto pomoci skôr uškodili, ostávame pasívni.

Čítaj Viac
Ivanka pri Nitre privítala babie leto

Príchod babieho leta oslávili obyvatelia Ivanky pri Nitre naozaj veľkolepo. V sobotu 19. septembra sa spoločne stretli v miestnom parku, kde bol pripravený bohatý program. Pôvodný projekt z programu Klub darcov 2008 s názvom Bodka za školou – Hurá prázdniny sa nezrealizoval. Namiesto neho starosta obce zorganizoval podujatie s názvom Ivanske babie leto, ktoré finančne podporila firma BRAMAC - strešné systémy, s.r.o. sumou 995,82 €.

Čítaj Viac
Aj šport zbližuje

V tomto prípade predovšetkým rodiny s deťmi. Vďaka projektu Športujte zdravo s celou rodinou si rodičia spolu s deťmi mohli zašportovať a vychutnať si v sobotu 19. septembra v priestoroch Bike 4fun studio v športovej hale spoločné chvíle.

Čítaj Viac
Klub darcov pri Nitrianskej komunitnej nadácii zbližuje ľudí

Štartuje 6. ročník Klubu darcov. Zapojte sa a aj Vy sa môžete hrdiť členstvom v klube, ktorý mohol pomôcť už desiatkám ľudí, aby bol ich život šťastnejší a krajší. Aj o tom je Klub darcov pri Nitrianskej komunitnej nadácii.

Čítaj Viac
Subkultúra

Mladí nitrianski filantropi fungujúci popri Nitrianskej komunitnej nadácii tentokrát podporili večne mladých ľudí - inklinujúcich k hrám. Reč je o známych rolových hrách, kedy sa účastníci môžu stať tým, kým chcú. Konkrétne Subkultúra (podporený projekt) je rozprávková hra, ktorá v sebe spája motívy mesta, nadprirodzených bytostí, ale aj históriu.

Čítaj Viac
Štümpel cup 2009 Junior – turnaj v hokejbale

26. – 28.6.2009 sa uskutočnil junior turnaj pre hokejbalistov, ktorého sa zúčastnilo v tomto roku celkom 17 družstiev (300 detí). S týmto počtom sa Štümpel cup 2009 zaraďuje medzi najväčšie hokejbalové turnaje na Slovensku. Organizátori sa môžu hrdiť aj inými pozitívami.

Čítaj Viac
Malý záchranár a malý policajt

Na ZŠ Škultétyho sa v posledný školský mesiac (2008/2009) uskutočnila preventívna dopravná akcia malých žiačikov. Tí sa mohli vcítiť do role policajtov. Každý deň pred vyučovaním totiž stáli za bránou školy, aby mohli upozorňovať vodičov vchádzajúcich do areálu školy na značku zákazu vjazdu.

Čítaj Viac
ZŠ Beethovenova má svoje dopravné ihrisko

V piatok 12.6. sa na ZŠ Beethovenova 1 uskutočnilo slávnostné otvorenie dopravného ihriska podporeného Nitrianskou komunitnou nadáciou v rámci programu Bona via. Na slávnostnom podujatí sa zúčastnil aj zakladateľ fondu Andrej Sitkey. Vďaka programu Bona via 2009 sa podarilo podporiť celkom 5 projektov sumou 1 436,08 € (43 263,35 Sk).

Čítaj Viac

 

Zdravotné stredisko má nové chodníky

Bezpečnosť. Tá sa už konečne stala výsadou areálu Mestského zdravotného strediska v Hurbanove. Nielen staršia generácia obyvateľov mesta a jeho okolia, ale i rodiny s deťmi a ostatní pacienti si už môžu vydýchnuť. Vďaka špeciálnemu grantovému kolu Nitrianskej komunitnej nadácie Tu sme doma, Hurbanovo, ktoré finančne podporila firma Heineken Slovensko, a.s., sa havarijný stav chodníkov konečne aspoň z časti vyriešil.

Čítaj Viac
Zeleň si na hurbanovskom sídlisku našla svoje miesto

Zelená. Farba zdravia, vitality, životného prostredia, farba prírody. Vďaka špeciálnemu grantovému kolu Nitrianskej komunitnej nadácie Tu sme doma, Hurbanovo, ktoré finančne podporila firma Heineken Slovensko a.s. sa na hurbanovských sídliskách zazelenalo. Jedným z takých je aj sídlisko na Sládkovičovej ulici.

Čítaj Viac
Tábor mladých ochrancov prírody oslávil 30.výročie

A to priamo v prírode. Už tradične sa mladí ochrancovia prírody spoločne s organizátormi projektu stretli v príjemnom prostredí Chatovej osady pod Gýmešom . Tento ročník bol však výnimočný. Keďže sa konal po tridsiatykrát, jeho organizátori sa toto výročie rozhodli osláviť nielen s deťmi, ktoré si tábor obľúbili, ale aj s jeho dlhoročnými sponzormi a partnermi.

Čítaj Viac
Náučný chodník v Hurbanove pokrstili vtáčím perím

Mesiace vybavovania a dobrovoľníckych brigád spojených s prípravou náučného turistického chodníka v Hurbanove sa dočkali odmeny a uznania širokej verejnosti nielen mesta Hurbanovo. Trasa náučného chodníka privítala prvých návštevníkov 26.6.2009 pri príležitosti jeho slávnostného otvorenia. Projekt bol podporený v rámci špeciálneho grantového kola Nitrianskej komunitnej nadácie - Tu sme doma, Hurbanovo, ktorý finančne podporila firma Heineken Slovensko, a.s.

Čítaj Viac
Relaxačno-náučný deň patril deťom z detského domova

Patríme medzi tých šťastnejších. Väčšina z nás má rodičov, domov, vzdelanie, priateľov, záujmy, prácu. Možno aj preto vznikli pri Nitrianskej komunitnej nadácii Mladí nitrianski filantropi, aby mohli tých, ktorým šťastie až tak nežičilo, urobiť šťastnejšími. Filantropi strávili jeden deň v prítomnosti detí z detského domova. A bolo to super!

Čítaj Viac
Dopravné ihrisko v Martine nad Žitavou

Viac ako 30 detí z Martina nad Žitavou sa 24.6. aj napriek nie celkom priaznivému počasiu stretlo na otvorení nového dopravného ihriska v areáli tamojšej materskej školy. Projekt bol podporený z grantového kola Bona via zameraného na dopravnú výchovu detí a mládeže sumou 497,90 € (15 000 Sk).

Čítaj Viac

 

Materská škola Slniečko slávnostne privítala novú preliezku

„Keby som mal tristo tisíc, všetky by som dal za ňu!“ Takto citovala pani riaditeľka škôlkara, keď sme sa pýtali, ako deti prijali novú preliezku. Už pri jej stavaní deti neustále pobehovali medzi robotníkmi a vypytovali sa kedy už konečne bude hotová. Dočkali sa.

Čítaj Viac
Deti z Hurbanova svorne tvrdia: "Tu sme doma!"

Deň detí sa v Hurbanove slávil už 29. mája, a to priamo v parku v Bohatej za prítomnosti 200 detí. Podujatie zorganizovalo Centrum voľného času v Hurbanove aj vďaka projektu Zábava a oddych v zdravej oáze. Projektu predchádzalo čistenie parku, maľovanie lavičiek, osádzanie smetných košov či zrenovovanie chodníkov.

Čítaj Viac
Hurbanovčania oddychujú v novej oáze

Sídliská vo väčšine slovenských miest si pamätajú svoje. Ich “ozdobou“ bývajú staré hrdzavé preliezky, znečistené pieskoviská a šmýkačky s hojdačkami, ktoré sú niekedy až hrozbou pre deti, ktoré sa na nich hrávajú. Sídlisko Stred v Hurbanove je dnes už jedným z tých, za ktoré sa mestá nemusia hanbiť. A to vďaka špeciálnemu grantovému programu Nitrianskej komunitnej nadácie Tu sme doma, Hurbanovo, ktoré finančne podporila firma Heineken Slovensko, a.s.

Čítaj Viac
Hurbanovčania budú mať priestor na oddych aj športové aktivity

Obyvateľom Hurbanova sa vďaka špeciálnemu grantovému programu Nitrianskej komunitnej nadácie Tu sme doma, ktoré finančne podporila firma Heineken Slovensko, a.s. vytvárajú nové možnosti v rôznych oblastiach spoločenského života. Nezabúda sa ani na oddych a športové vyžitie. Na pôde štadióna MŠK Hurbanovo už o niekoľko týždňov vyrastie nový park kultúry a oddychu spolu s multifunkčným ihriskom.

Čítaj Viac
Dopravné ihrisko už aj v Hurbanove

Deti zo Základnej školy Konkolyho Thege v Hurbanove dnes už môžu povedať, že majú vlastné dopravné ihrisko. A to priamo v škole! Špeciálne grantové kolo Nitrianskej komunitnej nadácie Tu sme doma, Hurbanovo, ktoré finančne podporila firma Heineken Slovensko, a.s. umožnilo predkladateľom projektu Mobilné dopravné ihrisko zrealizovať tento skvelý nápad.

Čítaj Viac
Trieda v prírode

Školské vyučovanie, nie však v triede s klasickou tabuľou, lavicami a stoličkami. Predkladatelia projektu Trieda v prírode si výučbu niektorých predmetov predstavujú trochu inak. Učitelia Základnej školy Konkolyho Thege v Hurbanove prišli so zaujímavou myšlienkou využitia areálu školy a spestrenia každodenného vyučovania svojich žiakov.

Čítaj Viac
Chodníky pri zdravotnom stredisku budú bezpečnejšie

Mestské zdravotné stredisko v Hurbanove je miestom, ktoré dennodenne navštívi množstvo ľudí nielen z Hurbanova, ale aj okolitých obcí. Často sú to ľudia s rôznymi zdravotnými problémami, starší občania, handicapovaní pacienti či rodiny s detskými kočíkmi. Práve títo ľudia by ocenili, keby ich presun po chodníkoch strediska bol minimálne jednoduchší.

Čítaj Viac
Waterball – svet autistu

Celosvetová krivka postihnutia ľudí autizmom neúprosne rastie z roka na rok. Dnes sa s touto chorobou rodí každé 150te dieťa. Bohužiaľ, krivka informovanosti širokej verejnosti o tomto probléme, nenarastá. Naopak. Mnoho ľudí netuší, aký je svet autistických ľudí a ako sa im v ňom žije. 2. apríl je vyhlásený za Svetový deň povedomia o autizme. Práve pri tejto príležitosti sa členovia Klubu rodičov autistických detí rozhodli odštartovať informačnú kampaň Waterball, Dni informovania o autizme.

Čítaj Viac
Oddych v parku – idylka letných dní

Každého aspoň raz za čas pochytí neodolateľná túžba hodiť všetky povinnosti a starosti za hlavu. Jediné, čo chce, je len tak ísť do prírody, sadnúť si do trávy a oddychovať. Jednoducho – túži vypnúť. Možnosť vychutnať si bezstarostné chvíle v prírode mali všetci návštevníci parku na Sihoti 5. mája počas verejného pikniku.

Čítaj Viac
Náučný chodník v Hurbanove už hrá farbami

Aj malé mestečko, akým je Hurbanovo má niekoľko zaujímavých miest, ktoré sa oplatí vidieť.  Je známe pivovarom, hvezdárňou či observatóriom. Len málokto tuší aká je hurbanovská príroda krásna.  A To sa rozhodli zmeniť predkladatelia projektu - Náučný turistický chodník.

Čítaj Viac
Ostal po nás poriadok

Prírodu milujeme všetci. Nejeden z nás si po dlhom pracovnom či školskom týždni rád oddýchne v čistom nezamorenom prostredí niekde mimo mesta. Oplácame prírode dostatočne jej láskavosť? Jednoznačné áno by sme si teraz  nedovolili povedať.

Čítaj Viac
Dobrodružná cesta prírodnými hádankami

Ak by ste náhodou chceli vedieť, kde sa nachádzali všetky deti z materských škôlok 21. 4., tak vedzte, že ich rozjasnené tváričky boli súčasťou Mestského parku na Sihoti, ktorý sa v ten deň zmenil na park detský. Konal sa tam totiž projekt podporený Nitrianskou komunitnou nadáciou z prostriedkov firmy Bramac – strešné systémy, s.r.o. – Dobrodružná cesta prírodnými hádankami.

Čítaj Viac