logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Rok 2008 podporené projekty

 

RC TEAM

V 2. Otvorenom grantovom kole sme podporili ozajstných priaznivcov pretekov modelárskych autíčiek. Aj vďaka našej podpore mohli odštartovať prvý oficiálny klubový pretek modelárskych áut na off-road dráhe v Nitre. Predkladateľ projektu Róbert Žák si takto spomína na prvý turnaj uskutočnený po dokončení dráhy:

Čítaj Viac
Rozprávka Vianoc

Ako sme sa zabavili na skvelom galaprograme...

Detské úsmevy, radostné pokriky či burácajúci potlesk. Tieto slová vystihujú modernú detskú Rozprávku Vianoc 2008.

Čítaj Viac
Festival Vysoké hory

Neuveriteľná blízkosť prírody, zatajenie dychu, zimomriavky či obdiv krásy hôr boli neoddeliteľnou súčasťou 3. ročníka festivalu Vysoké hory. Už po tretíkrát pod taktovkou Nitrianskeho horského spolku sa 8. novembra 2008 v kongresovej sále Mestského úradu v Nitre uskutočnilo filmové predstavenie známych cestovateľov. Nitrianska komunitná nadácia bola toho súčasťou.

Čítaj Viac
Country – folk festival na počesť Pengagi
Nitrianska country skupina Pengagi oslávila 25. výročie svojho vzniku usporiadaním country – folk festivalu. Na netradičnej oslave sa zišli priaznivci, priatelia a rôzne nitrianske, ale aj slovenské kapely. Vyvrcholením večera bolo vystúpenie známeho speváka Allana Mikušeka. S podporou Nitrianskej komunitnej nadácie sa podarilo vytvoriť pravú country atmosféru.
Čítaj Viac
Svet detských hier

V rámci Divadelnej Nitry sa uskutočnilo množstvo sprievodných akcií. Ja som mala možnosť ísť sa pozrieť na Svet detských hier.

Čítaj Viac
In line deň v Nitre

Priaznivci korčulovania a súťaží si prišli v Nitre na svoje. 15. júna sa uskutočnil IN LINE deň v rámci NESTLÉ Life InLine Tour. Ani neprajné ranné počasie nedokázalo pokaziť návštevníkom a súťažiacim radosť z netradičnej športovej akcie.

Čítaj Viac
Aquatlon a NBL na mestskom kúpalisku v Nitre

Nitrianska komunitná nadácia podporila v rámci 1. Otvoreného grantového kola zaujímavé projekty. Dva z nich sa odohrali vsobotu 28. júna na Mestskom kúpalisku v Nitre. Slniečko, športové výkony a príjemná atmosféra obohatili tento deň nielen návštevníkom kúpaliska a parku, ale aj samotným športovcom. Podporovateľom oboch akcií je mesto Nitra.

Čítaj Viac
Originálny tábor v Nitre

V rámci leta, keď najväčší problém rodičov spočíva v trávení voľného prázdninového času svojich ratolestí, vznikla inovatívna myšlienka tábora. Je určený pre deti osemročných gymnázií nitrianskeho regiónu, ktoré sa vzdelávajú zážitkovou formou v mestskom dennom tábore fyziky.

Čítaj Viac
Ivánka pri Nitre plná úsmevu:)

„Je to supiš! Konečne sa mám kde hrať s kamarátom,“ začula som hneď pri vstupe do areálu novootvoreného ihriska v Ivánke pri Nitre. Oslepili ma slnečné lúče, ktoré sa odrážali od farebných preliezok. Celý tento komplex vyvolával vo mne radosť a úžasný pocit tepla rodinného krbu. Z každej strany počujem džavot detí, vidím šťastné mamičky, ale i prísnych ockov, ktorí v tichosti sledujú situáciu. „Tak takto si predstavujem detské ihrisko“, pomyslela som si.

Čítaj Viac
To sme my alias TOZMEMI - 4. októbra 2008

Tak to sme tu ešte v Nitre nemali. Veľkú radosť určite urobili fanúšikom hip-hopovej kultúry aktivisti - Občania v akcii 12-hodinovou akciou TOZMEMI. Aj my v nadácii sme boli zvedavé na túto netradičnú akciu, ktorú sme podporili.

 

Čítaj Viac
V Malých Ripňanoch ožíva knižnica
Erika Dršková Krištofová, mladá žena na materskej dovolenke, ktorej nedala spávať situácia v maloripnianskej knižnici, sa rozhodla, že vštepí miestnym deťom po malých krôčikoch lásku ku knihám.
Čítaj Viac
Nitrianska beachvolebalová liga

Priaznivci plážového volejbalu v Nitrianskom kraji, pozor!!!je tu NBL!

Čítaj Viac
Mladí nitrianski filantropi podporili „hru na radosť“

Filantrop je človek, ktorému záleží na ostatných ľuďoch a na prostredí, v ktorom žije. Stať sa ním môže každý, kto je ochotný prispieť svojou aktivitou k zmene kvality života.
Filantropi menia svet a robia ho lepším

Čítaj Viac
Špeciálna škola má už 15 rokov!

Spojená škola, Mudroňova 1 oslávila 22. septembra 15. výročie založenia špeciálnych tried pre telesne postihnutých v Nitre. Zároveň si pripomenula 10. výročie spolupráce s pánom Josom Spekmanom, pochádzajúceho z mesta Zoetermeer v Holandsku.

Čítaj Viac
Nadácia pomohla ľuďom bez domova

Bezdomovci čistili mesto Nitra. Mali tak možnosť byť prospešní nielen sebe, ale svojím konaním pomôcť aj mestu, v ktorom žijú. ,,Zapojením sa do čistiacich prác získali novú skúsenosť a začala sa v nich budovať zodpovednosť a záujem o prostredie, v ktorom žijú,“ vysvetľuje Klára Labošová z Diecéznej charity Nitra.

Čítaj Viac
Rozlúčka s prázdninami

„Super, super, super!“ Takto ohodnotili deti svojimi výkrikmi akciu organizovanú Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Podujatie Rozlúčka s prázdninami sa konalo 29. augusta v areáli výstaviska Agrokomplex.

Čítaj Viac