logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Ivanka pri Nitre plná úsmevu:)

„Je to supiš! Konečne sa mám kde hrať s kamarátom,“ začula som hneď pri vstupe do areálu novootvoreného ihriska v Ivánke pri Nitre. Oslepili ma slnečné lúče, ktoré sa odrážali od farebných preliezok. Celý tento komplex vyvolával vo mne radosť a úžasný pocit tepla rodinného krbu. Z každej strany počujem džavot detí, vidím šťastné mamičky, ale i prísnych ockov, ktorí v tichosti sledujú situáciu. „Tak takto si predstavujem detské ihrisko“, pomyslela som si.

Súčasťou veľkolepého otvorenia, ktoré sa konalo 1. augusta v Ivánke pri Nitre, bol aj program pre zúčastnených v podobe atrakcií, s ktorými sa predviedli hasiči obce. „Decká sú nadšené, rodičia spokojní, počasie vyšlo, čo viac si ešte priať?“ Hovorí s úsmevom na tvári jedna z mamičiek.

Prípravy na uskutočnenie projektu sa začali ešte v októbri 2007 aj vďaka grantu od Nitrianskej komunitnej nadácie. „Aby ľudia ľuďom pomáhali je jeden z najúspešnejších programov nadácie a my sme veľmi radi, že sa nám opäť v rámci programu podarilo pomôcť obci, ktorá súrne potrebovala vytvoriť priestor pre deti a mládež,“ vyslovila sa Evka Vargová, koordinátorka nadácie. Na realizácii ihriska sa podieľalo až 36 dobrovoľníkov.