logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Burza projektov Mladých nitrianskych filantropov

Už po piaty raz sa Mladí nitrianski filantropi mohli tešiť z úspešného zavŕšenia roka svojho pôsobenia. V stredu 15. októbra sa v Synagóge stretli spolu s ďalšími mladými ľuďmi, ktorí vďaka filantropom, Nadácii SPP, firmám Bramac – strešné systémy a Visteon Slovakia, s.r.o. získali finančnú podporu na realizáciu svojich zaujímavých nápadov.

Počas „galavečera“, ktorý pripravili títo mladí ľudia v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou sa predstavili pomo­cou videozáznamu – povedali o sebe, ale najmä o tom, čo je náplňou ich práce – pomoc svojim rovesníkom s realizáciou ich kreatívnych myšlienok. Preto medzi pozva­nými nemohli chýbať ani tí, ktorí toho roku získali vďaka nitrianskym filantropom finan­čnú podporu. Návštev­níkom sa predstavili krátkymi ukážkami zo svojich projektov. Tak oboha­tili večer nielen o slovo, ale aj o divadelné, spe­vácke a audio­vizuálne ukážky. Mladí nitrianski filantropi predstavili aj dva projekty – skupiny nepočujúcich a nevidiacich, ktoré boli nimi podporené v rámci vlastného projektu Spolu prekonávame bariéry. Tieto projekty s názvami Bez-očivá turistika a Jazyk face to face podporil Nadačný fond Slovak Telecom.

K záveru akcie sa odprezentovali aj „nové pomocníčky“ – Kathleen z Írska a Marina zo Španiel­ska. Tie prišli do Nitry prostredníctvom projektu Európskej dobrovoľníckej služby, aby pomáhali s programom Mladí filantropi v rámci celého Slovenska.

Galavečer vyvrcholil hlasovaním hostí za najlepší projekt. Najväčší počet hlasov získali Kostolné myši, spevácky zbor z Nitry, ktorý za svoju prezentáciu získali darčekový kôš. Skvelú atmosféru, ktorá v Synagóge vládla, si môžete priblížiť aj prostredníctvom fotogalérie. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na programe zúčastnili, a v neposlednom rade aj spoločnosti Kofola, ktorá sa postarala o príjemné osvieženie počas celého večera prostredníctvom rôznych nápojov.