logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Zo života nadácie 2009

Darcovia prerozdelili 3 600 €

Škola hore nohami, Turnaj junior NBL 2010, Športuj a budeš zdravý, NAJTART II. – večer plný umenia, Publikácia – Nitra na medailérskych pamiatkach, Manželská bedmintonová liga, Pokoj a radosť v duši. To všetko sú projekty za ktorými stoja skvelí ľudia rozhodnutí pomáhať. 29.10. sa stretli v Synagóge v Nitre spolu s tridsiatimi piatimi členmi Klubu darcov pri Nitrianskej komunitnej nadácii.

Čítaj Viac
Investovať do vzdelania sa vyplatí

V priebehu rokov 2006 – 2009 podporila Nitrianska komunitná nadácia jednu z najlepších škôl v Nitre. Reč je o gymnáziu, ktoré nadácia podporila prostredníctvom asignácie 2 % sumou 36 095,30 € (1 087 407,13 Sk). Za tri roky sa na škole podporilo 6 veľkých projektov, ktoré uľahčujú a spríjemňujú život študentom školy a ich pedagógom. Gymnáziu, Golianova 68, sa podarilo efektívne investovať do modernizácie školy. „Páčia sa mi všetky inovácie na škole. Je vidieť, že sa tu zaujímajú o pokrok a o naše pohodlie,“ nadšene hovorí Pavol, 15 – ročný študent školy. Prečítajte si o projektoch viac:

Čítaj Viac
Karatisti aj herci sa pridali ku kampani

Počas festivalu Divadelná Nitra 2009 sa návštevníci mohli tešiť rôznym atrakciám, podujatiam, ale i verejnoprospešnej kampani Ruka v ruke s Nitrou. Kampaň na podporu výstavby nového Parku pod Borinou prebiehala počas festivalu od piatka do nedele. Vystriedalo sa počas nej viacero skupín dobrovoľníkov. Azda najúspešnejšími bola skupina mladých nádejných hercov zo základnej umeleckej školy s názvom Tralaškola či príťažlivé športovkyne z karate klubu Farmex Nitra spolu s trénerom Klaudiom Farmadinom...

Čítaj Viac
Synagóga v znamení filantropie

V stredu 16. septembra omladla nitrianska Synagóga atmosférou, ktorá sa niesla v znamení filantropie. Tú predostreli svojim návštevníkom Mladí nitrianski filantropi pri príležitosti Burzy projektov. Aj tohtoročná burza bola o skvelých nápadoch a zrealizovaných verejnoprospešných aktivitách.

Čítaj Viac

Na vínnej ceste Ruka v ruke s Nitrou

V nedeľu 7. septembra sa uskutočnilo v Mestskom parku Podzoborské vinobranie. Od 14.00 si návštevníci vínnej cesty mohli zakúpiť aj tlieskajúcu ručičku Ruka v ruke s Nitrou. Do nitrianskych rodín pribudlo 93 ručičiek (za 186 €).

Čítaj Viac
Klokočinský jarmok

Aj napriek nepriaznivému počasiu sa v sobotu (29.8.) uskutočnil na Klokočinskom jarmoku v Nitre skvelý program. Jeho súčasťou bola aj zbierka na podporu výstavby Parku pod Borinou. Okrem kampane Nitrianskej komunitnej nadácie, Ruka v ruke s Nitrou a predaji tlieskajúcich ručičiek, sa Mesto Nitra rozhodlo venovať na výstavbu parku aj výťažok z predaja vynikajúceho gulášu spod varechy manželov Bradáčovcov.

Čítaj Viac
Chrenovčania Ruka v ruke s Nitrou

Hlavný partner kampane Ruka v ruke Nitrou, Mesto Nitra, zorganizovalo už 3. ročník Chrenovských stánkov. Chrenovčania sa na svojom obľúbenom podujatí nielen dobre najedli a zabavili, ale aj podporili Nitru. A to konkrétne zakúpením tlieskajúcej ručičky, ktorá symbolizuje kampaň Ruka v ruke s Nitrou na podporu výstavbu nového parku pod Borinou.

Čítaj Viac

Klub darcov pri Nitrianskej komunitnej nadácii zbližuje ľudí 

Štartuje 6. ročník Klubu darcov. Zapojte sa a aj Vy sa môžete hrdiť členstvom v klube, ktorý mohol pomôcť už desiatkám ľudí, aby bol ich život šťastnejší a krajší. Aj o tom je Klub darcov pri Nitrianskej komunitnej nadácii.
Čítaj Viac
 

Prázdninujeme Ruka v ruke s Nitrou

Kampaň Nitrianskej komunitnej nadácie Ruka v ruke s Nitrou bude tráviť letné mesiace s vami. Cieľom kampane je vyzbierať finančné prostriedky na podporu nového parku pod Borinou. Počas celého leta sa v Nitre uskutočnia rôzne podujatia, na ktorých môžete nájsť aj dobrovoľníkov kampane Ruka v ruke s Nitrou s obľúbenými tlieskajúcimi ručičkami.

Čítaj Viac

 

 

 

Amfiteáter tlieskal pre Nitru

6. júna sa na Amfikfeste v Nitre prezentovalo množstvo známych umelcov. Medzi inými aj tváre kampane Ruka v ruke s Nitrou Miko Hladký s kapelou Gladiátor a Kuly s Desmodom v sprievode 40 členného orchestra Štátneho divadla Košice. Organizátor podujatia Rádio Max, zároveň aj hlavný mediálny partner kampane, umožnil Nitrianskej komunitnej nadácii predaj tlieskajúcich ručičiek priamo zo stanu rádia.
Čítaj Viac

 

Štadión pod Zoborom tlieskal pre Nitru

Nitrianski fanúšikovia vymenili svoje tradičné prostriedky na povzbudzovanie. Pred futbalovým zápasom FC Nitra – 1. FC Prešov si totiž nejeden z nich kúpil tlieskajúce ručičky. Tie sú symbolickou odmenou pre tých, ktorí sú ochotní prispieť na dobrú vec.

Čítaj Viac

 

Otvorenie kampane Ruka v ruke s Nitrou

29.4. sa v Galérii Nitra konalo slávnostné zahájenie kampane Ruka v ruke s Nitrou. Úvodné slovo patrilo nákazlivo rytmickej 15 - člennej bubeníckej zostave Tralaškoly. Na čele s Igorom Holkom vybubnovali príchod kampane, zbierky a najmä nového parku. Ľudia sa pristavovali, vypytovali, ale ešte stále nevedeli, o čo ide. Po vynikajúcej hudbe pred nich predstúpil moderátor podujatia - Peter Gecík, ktorý oznámil, že sa začína „Ruka s rukou či Ruky v rukách, teda Ruka v ruke s Nitrou“.
Čítaj Viac
 

Tváre kampane dostali bonsaj

Kampaň Ruka v ruke s Nitrou svojou tvárou podporili aj známe osobnosti Nitry. Otvorenie kampane je 29. apríla v Galérii Nitra o 17.00, no prípravy sú v plnom prúde už niekoľko týždňov. Šesť osobností absolvovalo fotografovanie, aby tak podporili peknú myšlienku výstavby nového parku na Borine na sídlisku Klokočina. Miko Hladký, Ľubomír Moravčík, Kuly, Ivana Surovcová, Eva Pavlíková a Ivan Gontko prijali účasť na kampani s radosťou. Na slávnostnom otvorení pokrstia osobnosti aj symbol kampane tlieskajúce ručičky.
Čítaj Viac

 

Ruka v ruke s Nitrou

Tlieskajúce ručičky sú symbolom kampane Nitrianskej komunitnej nadácie Ruka v ruke s Nitrou. Ručičky sa budú predávať za symbolickú cenu 2 eurá. Výťažok zo zbierky poputuje na výstavbu nového parku na Borine na sídlisku Klokočina v Nitre. Slávnostné otvorenie sa bude konať v obchodnom centre Galéria Nitra 29. apríla o 17.00. Kampaň bude prebiehať od 29. apríla až do konca októbra 2009.
Čítaj Viac

 

Heineken Slovensko, a.s. podporil 10 projektov v Hurbanove

 

Firma Heineken Slovensko v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou podporili v minulom roku rozvoj mesta Hurbanovo, schválením 10 žiadostí o grant. Projekty a ich predkladatelia sa s príchodom jari zaktivizovali. Už čoskoro nás čaká otvorenie športových či detských ihrísk, parku, dopravného ihriska, náučného turistického chodníka alebo triedy v prírode.
Čítaj Viac 

Hlasovanie zastavené, víťazom NBL!

Víťazom hlasovania o najobľúbenejší projekt roka 2008 sa stala Nitrianska beachvolejbalová liga. Za posledné tri dni zmobilizovala svojich priaznivcov a predbehla aj favorita Mestský denný tábor Fajn. „Ešte pol hodinu pred uzavretím hlasovania som tŕpol, ako to celé dopadne," priznal sa Michal Ivan, organizátor NBL, bezprostredne po ukončení hlasovania.
Čítaj Viac

Bramac podporil 21 projektov


V minulom roku sme vďaka firme Bramac - strešné systémy, s.r.o. mohli podporiť až 21 nádherných filantropických aktivít sumou 14 857,5 € (447 597,50 Sk).
Čítaj Viac