logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Chrenovčania ruka v ruke s Nitrou

Hlavný partner kampane Ruka v ruke Nitrou, Mesto Nitra, zorganizovalo už 3. ročník Chrenovských stánkov. Chrenovčania sa na svojom obľúbenom podujatí nielen dobre najedli a zabavili, ale aj podporili Nitru. A to konkrétne zakúpením tlieskajúcej ručičky, ktorá symbolizuje kampaň Ruka v ruke s Nitrou na podporu výstavbu nového parku pod Borinou.

Ostatným podujatím, na ktorom sa predávali ručičky, bolo športové stretnutie FC Nitra – 1. FC Tatran Prešov. Tu sa podarilo predať 19 tlieskajúcich ručičiek. Nadácia zorganizovala už niekoľko podujatí a podarilo sa osloviť niekoľko desiatok dobrovoľníkov, ktorí sa stali súčasťou kampane. Volejbalistky UKF Nitra, redaktori časopisu Občas nečas, Mladí nitrianski filantropi ich priatelia a známi, členovia Folklórneho súboru Zobor a v neposlednom rade pracovníci nadácie. Aj vďaka všetkým menovaným sa podarilo predať celkom 1 454 ks ručičiek. Momentálne nadácia hľadá ochotných ľudí, ktorí by pomohli na aktuálnych podujatiach s predajom ručičiek. Najbližšie si obyvatelia Nitry budú môcť zakúpiť známu modrobielu ručičku na Klokočinskom jarmoku, ktorý sa uskutoční od 28. – 30.8.2009. Stánok Ruka v ruke s Nitrou nájdete počas víkendu na Klokočine od 14.00.

Na podujatie Chrenovské trhy oslovila Nitrianska komunitná nadácia dobrovoľníkov - skautov zo 44. zboru Egrešov. Štyria chlapci sa chopili svojej úlohy zodpovedne. I keď im je bližšia príroda ako mestské prostredie, vďaka myšlienke kampane Ruka v ruke s Nitrou nemali problém, aby pomohli dobrej veci. „Tešíme sa, že v Nitre vyrastie nový park. Je to skvelá myšlienka a podporiť by ju mal každý Nitran,“ hovorí dlhoročný skaut Manky. Skauti predali celkom 32 ručičiek a vyzbierali sumu 66,68 €.

Ruka v ruke s Nitrou – kampaň na podporu výstavby Parku pod Borinou realizuje Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci s Mestom Nitra. Ruka v ruke s Nitrou sa uskutočnila vďaka podpore z nadačného fondu Tesco STORES SR, a.s. v Nadácii Pontis a z prostriedkov V4 Community Foundation Maturity Program.