logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Darcovia prerozdelili 3 600 €

 

Škola hore nohami, Turnaj junior NBL 2010, Športuj a budeš zdravý, NAJTART II. – večer plný umenia, Publikácia – Nitra na medailérskych pamiatkach, Manželská bedmintonová liga, Pokoj a radosť v duši. To všetko sú projekty za ktorými stoja skvelí ľudia rozhodnutí pomáhať. 29.10. sa stretli v Synagóge v Nitre spolu s tridsiatimi piatimi členmi Klubu darcov pri Nitrianskej komunitnej nadácii. Darcovia počas večera plného emócií, ktoré so sebou priniesla každá jedna prezentácia projektu, mali vybrať tie, ktorým bude venovaná suma 3 600 €. Tento ročník bol výnimočný najmä tým, že darcovia prvýkrát rozhodovali o podpore projektov priamo na mieste. Darované peniaze tak symbolicky poputovali priamo z rúk darcov do rúk tých, ktorí ich najviac potrebujú. Najviac hlasov získal projekt Pokoj a radosť v duši, druhý bol projekt na záchranu netopierov s názvom Škola hore nohami a tretia skončila Manželská bedmintonová liga. Tieto žiadali podporu do výšky 2 000 €. Darcovia mali ešte 1 600 € na rozdelenie. A tak, každý, kto bol v ten večer súčasťou nádhernej prehliadky verejnoprospešných aktivít len privítal rozhodnutie darcov. „Všetci si zaslúžite náš obdiv a našu podporu“, vyznelo z úst Daniely Gundovej, predsedkyne Správnej rady pri Nitrianskej komunitnej nadácii. Suma 1 600 € sa napokon rozrátala medzi zvyšné 4 projekty. Šancu zrealizovať a uskutočniť skvelé veci tak majú všetci siedmi žiadatelia o grant. Gratulujeme!

Klub darcov je jedinečná príležitosť ako podporiť svoje mesto a región. Od roku 2004 podporili darcovia aj s tohtoročným výberom 58 projektov sumou 27 884,27 €. Do 6. ročníka Klubu darcov sa zapojilo 35 darcov jednotlivcov, partner programu Západoslovenská energetika, a.s. a Wings Global Fund for Community Foundations. Uzávierka grantového kola bola 9. októbra. Prihlásilo sa doň celkom 19 projektov. Na slávnostne podujatie sa dostalo po užšom výbere 7 najlepších, medzi ktoré bola vďaka štedrosti darcov prerozdelená suma 3 600 €.

Ďakujeme všetkým darcom, ktorí sa zapojili do 6. ročníka Klubu darcov
Ing. Alena Scheller, Ing. Miloš Juhás, Doc. Ing. Jozef Dvonč, Csc., Marta Bradáčová, Ing. Koloman Kováčik a Helena Kováčiková, PhDr. Eva Turčániová, Ing. Jaroslav Dóczy a Ing. Miriam Dóczyová, Ing. Pavol Abrhan, anonymný darca, Ing. Milan Hošek s rodinou, Mgr. Zdenka Junasová, Ing. Pavol Peťovský a Alena Peťovská, Mgr. Karol Gunda, Mgr. Ľubica Lachká, PaedDr. Ivona Fraňová, Mgr. Adrián Vološin, Parfems.sk - Ing. Jana Kraščeničová a Martin Kraščenič, Mgr. Adriana Petrová, Mgr. Bronislav Tomka a Mgr. Viera Tomková,  Eva Štefanovová, Renáta Kolenčíková, Mgr. Mariana Kováčová, Eduard Lenčo - LEMUS združenie Nitra, profesionálno amatérske divadelné spoločenstvo Le - Mon v zastúpení Slávky Civáňovej a Petra Oravca, Alero, s.r.o. - Róbert Scheller, slovenský zväz ochrancov prírody a krajiny v Nitre, občianske združenie Leustach - Jozef Blaho a Stanka Blahová.

Klub darcov

Je spoločný projekt Asociácie komunitných nadácií Slovenska. Zbližuje ľudí ochotných dlhodobo pomáhať svojmu mestu a regiónu a tých, ktorí chcú zároveň rozhodovať o darovaných prostriedkoch. Je to jedinečná iniciatíva pre všetkých, ktorým nie je ľahostajný život ostatných ľudí a miesto, kde žijú. Granty do výšky max. 1 000 € sa udeľujú v nasledovných oblastiach: život na sídliskách, voľný čas detí a mládeže, kultúrne a vzdelávacie aktivity, sociálne programy, životné prostredie, ochrana a podpora zdravia, rozvoj a ochrana duchovných hodnôt, rozvoj komunitných iniciatív a mimovládnych organizácií.