logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Na vínnej ceste...

 

V nedeľu 7. septembra sa uskutočnilo v Mestskom parku Podzoborské vinobranie. Od 14.00 si návštevníci vínnej cesty mohli zakúpiť aj tlieskajúcu ručičku Ruka v ruke s Nitrou. Do nitrianskych rodín pribudlo 93 ručičiek (za 186 €). Kampaň tak má na svojom konte predaných už 1 625 ručičiek a vyzbieraná suma na Park pod Borinou je 3 340,42 €. Mnohí z tých, čo mali záujem o podporu nového parku pod Borinou majú sami ťažký osud, no napriek tomu chceli pomôcť ušľachtilej myšlienke. Ako napríklad Jana (27): „Už 3 mesiace nemám prácu, finančne som na tom dosť zle. Ale keď som zbadala milých dobrovoľníkov Nitrianskej komunitnej nadácie, chcela som aj ja darovať. Po niekoľko minútovom rozhovore som sa rozhodla, že tie 2 eurá majú svoj zmysel a že ak pomôžem, možno sa začne dariť aj mne.“

„V parku sme stretli veľmi prívetivých ľudí, najmä rodinky s deťmi, ktorým sa ručička naozaj páčila. Po celom areáli bolo počuť tlieskanie a radosť detí. A to bol pre mňa skvelý pocit,“ povedal Tomáš Solčáni, člen Mladých nitrianskych filantropov.

Najbližšie veľké podujatie, na ktorom sa Nitrania môžu stretnúť s kampaňou Ruka v ruke s Nitrou, bude počas Divadelnej Nitry v dňoch 25 – 30.9. Dobrovoľníci s tlieskajúcimi ručičkami budú významní nitrianski športovci, ktorí sa na Vás tešia v uliciach Nitry.

Ruka v ruke s Nitrou sa uskutočnila vďaka podpore z nadačného fondu Tesco STORES SR, a.s. v Nadácii Pontis a z prostriedkov V4 Community Foundation Maturity Program.