logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Ruka v ruke s Nitrou

Tlieskajúce ručičky sú symbolom kampane Nitrianskej komunitnej nadácie Ruka v ruke s Nitrou. Ručičky sa budú predávať za symbolickú cenu 2 eurá. Výťažok zo zbierky poputuje na výstavbu nového parku na Borine na sídlisku Klokočina v Nitre. Slávnostné otvorenie sa bude konať v obchodnom centre Galéria Nitra 29. apríla o 17.00. Kampaň bude prebiehať od 29. apríla až do konca októbra 2009.

Kampaň je určená pre všetkých Nitranov, ktorým nie je ľahostajné miesto, kde žijú. Ponúka novú možnosť zapojenia sa verejnosti do čistenia a skrášlenia životného prostredia. Práce na výstavbe parku budú prebiehať už počas kampane a ruku k dielu môže priložiť naozaj každý, a to nielen kúpou ručičiek, ale aj aktívnym podieľaním sa na vybudovaní parku. Svoj strom si môže zasadiť muž, žena či dieťa. Park bude slúžiť všetkým Nitranom na aktívny, ale aj pasívny oddych. Nitrianska komunitná nadácia chce kampaňou zapojiť ľudí a prebudiť v nich záujem o čistejšie a krajšie životné prostredie.

Kampaň finančne podporuje Mesto Nitra, nadačný fond Tesco STORES SR, a.s. v Nadácii Pontis a V4 Community Foundation Maturity Program. Hlavnými mediálnymi partnermi sú Rádio Max, CETV, a MY Nitrianske noviny.