logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Program v roku 2010

Téma integrácia detí a mladých ľudí v programe Aby ľudia ľuďom pomáhali bola natoľko silná, že sme sa rozhodli vytvoriť o ňom film.

Rok 2010

Rok 2010 bol spestrený niekoľkými novinkami. Návrhy a realizáciu objektov už nevytvárali študenti UKF, ale nadané deti z nitrianskej Tralaškoly a ich nemenej nadaní kamaráti - deti s autizmom. Kvalitu výtvarných návrhov a realizáciu ich spracovania garantuje známy nitriansky výtvarník akad. maliar Marián Žilík. Partneri získali nádherné umelecké diela a zároveň podporili aktivity na tému Integrácia znevýhodnených detí a mladých ľudí do 30 rokov v grantovom kole Aby ľudia ľuďom pomáhali.

Slávnostné podujatie

23. 9. o 17:00 sa spoločne stretli všetci, ktorých sa nám podarilo združiť v programe Aby ľudia ľuďom pomáhali, na Svätoplukovom námestí, kde majitelia figúrok pokrstili svoje výtvarné diela a zároveň odovzdali grantové šeky úspešným uchádzačom. Nezabudli sme poďakovať ani umelcom - deťom z Tralaškoly, zo Spojenej školy a zo školy na Čermáni.

Výstava figúrok

Každoročné spojenie s Medzinárodným festivalom Divadelná Nitra dodáva figúrkam hrdosť a pýchu, pretože sa môžu predstaviť pred stovkami návštevníkov festivalu. Nitrianska komunitná nadácia mala na podujatí aj svoj vlastný stánok, v ktorom mohli záujemcovia zahlasovať za najkrajšiu figúrku. Divadelná Nitra sa konala od 24. 9. do 26. 9.

Poďakovanie deťom

Pripravili sme aj ďalšie podujatie Aby ľudia ľuďom pomáhali, resp. jeho dozvuky. Figúrky, symbol programu, si už prebrali majitelia na námestí 23. 9. a odovzdali aj grantové šeky podporeným grantistom. Mlyny a Nitrianska komunitná nadácia však nezabudli ani na malých realizátorov figúrok, ktorými boli deti z Tralaškoly a deti s autizmom. Práve im a iným malým ratolestiam bolo určené podujatie v Galérii Mlyny Nitra 8. 10. o 16:00.

Fotogaléria

Priebeh realizácie figúrok sme zachytili aj prostredníctvom fotoaparátu:

Návrhy figúrok 2010
Tralaškola maľuje figúrky
Maľovanie figúrok - špeciálna škola na Čermáni
Maľovanie figúrky v Mlynoch
Maľovanie figúrky v spojenej škole
Aby ľudia ľuďom pomáhali 2010
Aby ľudia ľuďom pomáhali v Mlynoch:)