logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Európska dobrovoľnícka služba

Chceš sa stať dobrovoľníkom v zahraničí?

Ak máš od 18 do 30 rokov a chuť pôsobiť 6 – 12 mesiacov v zahraničí ako dobrovoľník spolu s inými mladými ľuďmi, vykonávať aktivity Tvojmu srdcu „blízke“, popritom sa zdokonaliť v cudzom jazyku, spoznať nových ľudí, krajinu i kultúru, sme tu pre Teba! Nitrianska komunitná nadácia je akreditovaná ako vysielajúca organizácia v rámci medzinárodného programu Mládež v akcii- Európska dobrovoľnícka služba (EDS).

Program Ti umožňuje vybrať si krajinu i projekt – t. j. organizáciu i druh aktivity, ktorej sa budeš venovať. K dispozícii sú sociálne, umelecké, environmentálne aktivity, projekty týkajúce sa práce s deťmi a mládežou... Získaš mnoho teoretických i praktických skúseností, ktoré môžeš ďalej využiť. Databázu projektov nájdeš na http://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_en.cfm.

V rámci programu má každý dobrovoľník hradené ubytovanie, cestovné, stravu, vreckové i poistenie počas svojej dobrovoľníckej služby. Po jej ukončení získavaš potvrdenie o absolvovaní Európskej dobrovoľníckej služby, kde sa definuje rozsah získaných vedomostí a zručností.

Nitrianska komunitná nadácia je akreditovaná ako vysielajúca a hosťujúca organizácia v rámci EDS. Od svojho vzniku vyslala 13 dobrovoľníkov na projekty v Španielsku, Taliansku, Nemecku, Veľkej Británii, Rakúsku a Slovinsku. Po návrate z EDS všetci dobrovoľníci zhodne tvrdili, že to bola dobrá skúsenosť. „Moja EDS  bola pre mňa naozaj veľmi emotívnym zážitkom. Sú  to skúsenosti, ktoré človek v bežnom živote nezíska. Vďaka EDS mám priateľov po celej Európe,“ povedal Jozef Šantavý, ktorý strávil 12 mesiacov v Španielsku. 

Ak Ťa táto ponuka oslovila,  a chceš získať ďalšie informácie, radi ťa privítame v našich priestoroch na Farskej 5. Svoje otázky nám môžeš adresovať aj mailom na evargova@nkn.sk, resp. telefonicky na 037 741 4345.

Tešíme sa na Teba!