logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Partner projektu

Heineken Slovensko

HEINEKEN je viac ako 14 rokov lídrom na slovenskom pivnom trhu so stabilným trhovým podielom na úrovni 45 %. Heineken Slovensko, a.s. je súčasťou jednej z najväčších pivovarníckych skupín na svete – HEINEKEN N.V. Spolu so značkou Heineken, vlajkovou loďou portfólia spoločnosti, HEINEKEN na Slovensku predáva najhodnotnejšiu slovenskú značku Zlatý Bažant, ďalšie silné slovenské značky Corgoň, Kelt, Martiner a Gemer, ako i niektoré známe zahraničné značky – Krušovice, Starobrno a Desperados. Okrem investícií do pivovaru, HEINEKEN vybudoval v Hurbanove aj najväčšiu sladovňu v strednej a východnej Európe. Celkové investície dosiahli výšku približne 216 mil. EUR, čo tvorí zhruba 70% celkových investícií v odvetví. Viac informácií: www.heinekenslovensko.sk.

 

 

Grantový program TU SME DOMA

 

Grantový program Tu sme doma, zameraný na podporu voľnočasových aktivít  v Hurbanove, vyhlásila v lete 2008 spoločnosť Heineken Slovensko, a. s. v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou prvýkrát. Vtedy si symbolické šeky prebrali desiati grantisti, ku ktorým neskôr pribudlo množstvo dobrovoľníckej práce, radosti a najmä pocity zadosťučinenia. Keďže program naberal na popularite, neváhali sme vyhlásiť ani ďalšie ročníky. Zlomový bol najmä 5. ročník programu, kedy sme podporili 12 aktivít a popritom zorganizovali komunitné podujatie k tomuto krásnemu jubileu. Stretli sa tu všetci podporení a mohli spoločne prezentovať svoje aktivity Hurbanovčanom. 6. ročník opäť úspešne pomohol zrealizovať 12 aktivít a pribudla novinka - pamätná tabuľa programu Tu sme doma a tradičný hurbanovský strom šťastia, na ktorý si môžu hurbanovčania, ale i návštevníci kedykoľvek uviazať stužku na znak úcty k mestu. Tabuľa aj strom dotvárajú čarovnú atmosféru námestia Konkoly-Thege, kde sú realizované aj mnohé projekty z programu (FIT park, Fontána, Detské ihrisko) Za 6 rokov zrealizovaných aktivít odpracovalo takmer 1 200 ľudí v Hurbanove dovedna 4 000 hodín dobrovoľníckej práce. 

Fond Corgoň konto

Firma Heineken Slovensko založila v roku 2004 pri Nitrianskej komunitnej nadácii Fond Corgoň konto na podporu projektov realizovaných v rámci Nitrianskeho kraja a na podporu projektov v rámci grantového programu Tu sme doma pre mesto Hurbanovo. Corgoň konto je náš najväčší fond z hľadiska prerozdelených finančných prostriedkov. Doteraz bolo z tohto fondu podporených 74 projektov sumou 207 326,99 € z rôznych oblastí.

Viac o fonde Corgoň konto sa dozviete tu.