logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%
Ako pomáhame

Najnovšie aktuality

Máme výsledky 1. kola hlasovania KD 2017

08 Nov 2017
Najnovšie aktuality >>

Rok sa s rokom stretol a my sa pomaly opäť blížime k podujatiu Klub darcov. Už tradične sa na ňom budú odovzdávať grantové šeky víťazným projektom, ktoré sa do programu zapojili. Klub darcov je jedinečný program, pretože si v ňom vyberajú samotní darcovia, ktorý projekt dostane ich hlas, a teda aj šancu získať grant na svoju realizáciu.

Hlasovanie prebieha vždy v dvoch kolách. Prvé kolo hlasovania máme úspešne za sebou, a tak vám s radosťou predstavujeme 6 z 12 prihlásených projektov, ktoré oslovili najviac hlasujcich darcov a sú tak o krok bližšie k víťazstvu.

Sme tu, aj keď nepočujeme (41 hlasov)

EFFETA - Stredisko sv. Františka Saleského je organizáciou, ktorá poskytuje ľuďom so sluchovým postihnutím rovnaké možnosti  a pomoc pri plnej integrácii do zdravej spoločnosti. Prostredníctvom projektu chcú vyriešiť problém s nedostatkom vhodných, účelných priestorov na výkon terapeutických intervencií.

 Environmentálna archeológia pre deti a rodičov (33 hlasov)

Dobrovoľníci o.z. LEUSTACH chcú zaujímavým a hravým spôsobom oboznámiť deti, ich rodičov a širokú verejnosť s novými metódami v oblasti skúmania minulosti, ktoré nám dokážu interpretovať život našich predkov. 

Komunitná záhrada na Klokočine (36 hlasov)

Pracovníci a klienti Nízkoprahového klubu CIRKUS budú realizovať revitalizáciu vonkajšej plochy v areáli Komunitného centra na Nedbalovej ulici 17, v Nitre. Plocha bude využitá na edukačné aktivity zamerané na ochranu a tvorbu životného prostredia.

Servisná cyklopumpa (42 hlasov)

Občianske združenie Rozbicyklujme Nitru vníma absenciu cyklistického príslušenstva v meste Nitra a chce na miestnej cyklotrase umiestniť verejnú cyklopumpu s príslušenstvom (servisné náradie), kde si môže každý okoloidúci cyklista zadarmo a svojpomocne urobiť základný servis bicykla.

Koncert  - Nitránsky Rock´n´Roll  (27 hlasov)

Ide o "open air" koncert pôvodných nitrianskych hudobných skupín, ktoré vytvorili základ dnešnej nitrianskej hudobnej scény známej na celom Slovensku, ale aj v zahraničí. Kapely vystúpia bez nároku na honorár v pôvodných zostavách a s pôvodnou tvorbou z obdobia 90. rokov. 

Zahrajme sa spoločne (29 hlasov)

Skupina študentiek na Ústave romologických štúdií UKF Nitra pripravila projekt Zahrajme sa spoločne pre rómske deti zo ZŠ v Dražovciach. Prostredníctvom tvorivých aktivít chcú  u nich vzbudzovať záujem chodiť do školy, motivovať ich k aktívnemu prístupu a podporovať v deťoch sebadôveru, sebaovládanie.

Tým, ktorým sa podarilo dostať sa do druhého kola hlasovania srdečne gratulujeme a veríme, že ostatných malý neúspech neodradí a svoje skvelé nápady dotiahnu až do konca. Možno aj vďaka našim ďalším grantovým programom.

Posledná zmena: 08 Nov 2017 o 20:27

Späť