logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%
Ako pomáhame

Najnovšie aktuality

Všetko sa dá, keď sa chce – aj o tom bola PechaKucha Night vol. 10

14 Sep 2017
Najnovšie aktuality >>

 PechaKucha Night je jednoduchý formát prezentácie vybraných rečníkov pochádzajúci z Japonska, ktorý sa rozšíril do celého sveta s cieľom šíriť, zaujať a inšpirovať.

Ide o neformálne stretnutie tvorivých a aktívnych ľudí, ktorí v 20 obrázkoch prezentujú svoje nápady, myšlienky či projekty. Dynamika prezentácie je zaručená tým, že autor má na každý obrázok len 20 sekúnd, takže prezentácie sú pútavé a svieže, bez zbytočných a nezáživných informácií.

Cieľom nitrianskej odnože PechaKucha Night je rovnako šírenie zaujímavých, inovatívnych, kreatívnych myšlienok, ľudí, ich projektov a organizácií. Predstaviť širokej verejnosti projekty, ktoré sú už zabehnuté v praxi, ale aj také, čo sa iba rozbiehajú a ktoré môžu byť prínosné pre jednotlivca či komunitu. Podujatie má za cieľ ukázať, akými všelijakými možnosťami človek disponuje a v akých rôznych oblastiach sa môže realizovať často i na dobrovoľníckej úrovni v zmysle hesla „všetko sa dá, keď sa chce“.

„Nakoľko máme za sebou dve plánované a úspešné PechaKucha Night, hodnotím náš cieľ ako stopercentne splnený. Na dvoch podujatiach: PechaKucha Night nitra vol. 9.: Girlz Rulez a PechaKucha Night Nitra vol. 10.: Go Green sa nám podarilo predstaviť dovedna 17 rečníkov z rôznych oblastí, čím sme, dúfam, verejnosti poskytli pestrý kultúrno-osvetový zážitok“, uviedla Mgr. Jana Popovicsová - interná doktorandka, Katedra slovenskej literatúry FF UKF

  

Udalosti sa spolu zúčastnilo tentokrát zhruba 200 divákov, ktorí tento formát poznajú aj z iných miest a ktorí sa stali jeho pravidelnými účastníkmi.

Vzhľadom na finančné prostriedky, poskytnuté na tento projekt v rámci programu „Mladí nitrianski filantropi“, ktorý je financovaný zo zdrojov spoločnosti Giesecke + Devrient Mobile Security Slovakia s.r.o., hodnotia organizátori projekt veľmi pozitívne, a preto v ňom plánujú pokračovať aj naďalej. A tak sa ďalšej PechaKucha Night dočkáme určite už čoskoro. 

Posledná zmena: 14 Sep 2017 o 11:46

Späť

Komentáre

Žiadne nanájdené

Pridať komentár