logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

DARUJTE

Venujte 2% dane z príjmu

 

Každá fyzická (SZČO), právnická osoba (firma), ako aj zamestnanec nám môže venovať 2% zo svojej už zaplatenej dane. Ak 2% nikomu nevenujete, ostávajú štátu. Vďaka získaným 2% môžeme podporiť viac kvalitných aktivít. Bližšie informácie ako postupovať pri venovaní 2% nájdete tu

 

Staňte sa členom Klubu darcov

 

Hľadáme dobrých ľudí, ktorí chcú, aby bol život v Nitre lepší. Stačí prispieť ľubovoľnou sumou od 10 eur a zmeniť tak naše mesto k lepšiemu. Zapojte sa aj Vy a podporujte spolu s nami dobré nápady pre Nitru.

 

 

Založte si svoj fond

 

Ako darca si môžete pri nadácii otvoriť svoj fond a rozhodovať o jeho využití. Zaujíma Vás kultúra, šport, vzdelanie, zdravie, životné prostredie? Pomáhajte tam, kde je to potrebné. Môžeme sa pýšiť viacerými  úspešnými fondami, ako sú napríklad Corgoň konto, Bona via, Fond Deti... Vďaka nim boli podporené už desiatky projektov. Viac informácií nájdete tu.

  

Priamo podporte projekt, ktorý sa Vám páči

Ponúkame Vám možnosť vybrať si spomedzi predkladaných projektov. Vyberte si svoj projekt a pomáhajte podľa vlastného výberu. Nadácia zabezpečí,  aby Vaše finančné prostriedky boli využité na vopred stanovený účel a VY budete pravidelne informovaní o jeho priebehu. Takýmto spôsobom podporuje napríklad Insdata, s.r.o. Mestský denný tábor FAJN. Ak si želáte, aby sme Vám zasielali predložené projekty, napíšte email na nkn@nkn.sk. Podporené projekty nájdete tu

 

Spolupracujte v rámci programov nadácie 

 

Staňte sa našim partnerom a pomáhajte s nami. Nitrianska komunitná nadácia má skvelé grantové programy, do ktorých sa ako darca môžete zapojiť. Viac informácií o našich programoch nájdete TU.

 

 

Venujte finančný dar

Aj VY sa môžete stať našim partnerom. Darujte nám finančné prostriedky a vopred určite ich použitie alebo nechajte rozhodnutie na Správnu radu nadácie.

Ak chcete podporiť Nitriansku komunitnú nadáciu a jej činnosť: číslo účtu: 6619645002/1111

Venujte nefinančný dar

 

Nám i organizáciám, ktoré podporujeme, pomôže i poskytnutie vecného daru (napr. technické vybavenie kancelárie), bezplatné alebo zľavnené poskytovanie služieb (web hosting, grafické práce, poskytovanie poradenstva) dobrovoľnícka práca zamestnancov a pod. Aj vďaka nefinančným darom môžete patriť medzi našich partnerov.

 

 

Dobročinný odkaz v závete

Slovenská legislatíva umožňuje každému občanovi rozhodnúť počas jeho života, kto a čo bude po ňom dediť. Nitrianska komunitná nadácia ponúka takúto možnosť tým, ktorí by chceli odkázať svoj majetok alebo jeho časť nadácii alebo na podporu tém, ktorým sa nadácia venuje. V závete môžete odkázať hnuteľný aj nehnuteľný majetok, napríklad dom, byt, umelecké diela, autorské práva či peniaze.