logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Fond Corgoň

Nitrianska komunitná nadácia spolupracuje s úspešnou firmou HEINEKEN Slovensko od roku 2004 formou nadačného fondu Corgoň konto. Naša spolupráca sa ešte viac prehĺbila pri vyhlásení špeciálneho programu Tu sme doma pre domovské mesto Heinekenu - Hurbanovo v roku 2008. Doteraz sme vďaka fondu podporili 74 projektov sumou 207 326,99 € - čo je najvyššia udelená suma v rámci fondov. V roku 2006 udelila Nadácia Pontis hlavnú cenu „Via Bona Slovakia 2005“ firme HEINEKEN Slovensko v kategórii podpora verejnoprospešnej činnosti v regióne za projekt Na Nitru.

Prezentácia - Nadačný fond Corgoň konto

Odin Goedhart
Generálny riaditeľ HEINEKEN Slovensko

„Program Tu sme doma má svoju tradíciu, ktorá už siedmy rok v poradí ponúka možnosť ako oživiť svoje mesto. Spoločnosť HEINEKEN Slovensko je najvýznamnejším zamestnávateľom regiónu a je v našom záujme, aby sa aj s našou pomocou mesto Hurbanovo zveľaďovalo. Nesmierne sa teším zo všetkých dobrovoľníkov, ktorí prostredníctvom tohto programu pomáhajú zlepšovať svoje okolie. Za všetkým ľudským úsilím je kus práce a mám radosť, že nových, dobrých myšlienok neubúda, naopak každým rokom sa ich počet zvyšuje. Rôznorodé projekty združujú ľudí s podobnými záujmami a vytvárajú priestor na ďalšie budovanie dobrých vzťahov v miestnych komunitách. Teším sa na nové projekty, ktoré zrealizujeme v roku 2015.“

2015

V rámci 7. ročníka programu si symbolický šek prevzalo desať úspešných žiadateľov, ktorí na realizáciu verejnoprospešných projektov získali sumu 29 710,58 EUR. V siedmom ročníku programu Tu sme doma vznikne relaxpark a vzdelávacia miestnosť pre miestny dobrovoľnícky zbor hasičov. Dobrovoľníci zrekonštruujú zvonicu či okolie kultúrnospoločenskej budovy a vytvoria svojpomocne stolnotenisovú halu. Novinkami bude využívanie tradičných drevených hračiek počas hurbanovských podujatí, oživenie tradičnej výroby keramiky, nové kroje pre detský folklórny súbor či vysadenie zelene a úprava chodníkov. Prekvapením je aj pomoc pre 2 miestne základné školy, ktoré spoločnosť Heineken Slovensko podporí mimo grantového programu sumou 1 400 €. Grant použijú na nové detské ihriská. Viac informácií nájdete v článku.

Anotácie podporených projektov 2015

2014

Do 6. ročníka programu sa prihlásilo 29 žiadostí. Grantová komisia dala zelenú 12-tim projektom, ktorým udelila granty vo výške 29 700 €. Vyhlásenie výsledkov bolo tento rok netradičné. Uskutočnilo sa počas hurbanovských májových osláv dňa 30. apríla za prítomnosti zástupcov Mesta Hurbanovo, Nitrianskej komunitnej nadácie a spoločnosti Heineken Slovensko. Podujatie bolo o to výnimočnejšie, že sa zrodila nová hurbanovská tradícia v podobe uviazania stužky na stromček šťastia, ktorý bol špeciálne vytvorený pre túto príležitosť. Symbolickým uviazaním stužky na tento stromček môžu odteraz nielen obyvatelia Hurbanova, ale aj návštevníci vyjadriť svoju náklonnosť k mestu. Na tomto mieste zároveň odkryli predstavitelia mesta pamätnú tabuľu, ktorá je venovaná programu Tu sme doma. Viac informácií nájdete v článku.

Anotácie podporených projektov 2014

2013

V jubilejnom ročníku sme sa rozhodli, že odprezentujeme doterajšie úspešné projekty a vyhlásime výsledky 5. ročníka na komunitnom dni Tu sme doma. Ten sa uskutočnil 18. mája 2013    v areáli MŠK Hurbanovo za účasti takmer všetkých grantistov s pestrým kultúrnym programom a interaktívnymi aktivitami ako jazdy na koni, dopravná výchova, hrnčiarsky kruh či kurz prvej pomoci. Z grantov sa napokon mohlo tešiť 12 organizácií a neformálnych skupín, ktoré boli podporené sumou 29 700 €.

Anotácie podporených projektov 2013

2012

Obľúbená značka piva Corgoň je patrónom nitrianskeho skateparku. HEINEKEN Slovensko investoval zo svojho fondu Corgoň konto do tohto projektu 15 000 €, aby pomohol premeniť sny mladých ľudí na skutočnosť. Skatepark sa nachádza v Športovo-rekreačnom komplexe Popradská - Kmeťova na sídlisku Diely. Ide o desaťročnú iniciatívu mladých skejterov a korčuliarov. Celý projekt stál 196 730 €. Hlavným investorom je Mesto Nitra. Viac o skateparku nájdete tu.

Firma HEINEKEN Slovensko podporila už 4. ročník svojho grantového programu Tu sme doma pre mesto Hurbanovo. Uskutočnili sa dve tlačové konferencie, jedna pri príležitosti vyhlásenia výzvy na predkladanie projektov a druhá pri vyhlásení výsledkov grantového programu. Na prvej z nich sa zúčastnila aj generálna riaditeľka spoločnosti Door Plantenga. Do tohto kola sa prihlásil rekordný počet uchádzačov o grant. Evidovali sme až 34 žiadostí a hodnotiaca komisia napokon vybrala 12 a podporila ich celkovou sumou 29 700 € z 2 % firmy Heineken Slovensko, a.s. Viac sa dozviete tu.

Anotácie podporených projektov 2012

2011

Firma HEINEKEN Slovensko podporila 3. ročník svojho grantového programu Tu sme doma pre mesto Hurbanovo. Uskutočnili sa dve tlačové konferencie, jedna pri príležitosti vyhlásenia výzvy na predkladanie projektov a druhá pri vyhlásení výsledkov grantového programu. K termínu uzávierky 22. 4. 2011 bolo do grantového kola zaslaných 27 projektov so žiadosťou o podporu. Hodnotiaca komisia rozhodla o schválení 12 z nich, ktoré podporila sumou 28 064,70 €. Viac sa dozviete tu.

Anotácie podporených projektov 2011

2010

Aj v roku 2010 sa firma HEINEKEN Slovensko rozhodla pokračovať v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou a spoločne sme vyhlásili 2. ročník grantového programu TU SME DOMA pre mesto Hurbanovo. Uskutočnili sa dve tlačové konferencie, jedna pri príležitosti vyhlásenia výzvy na predkladanie projektov a druhá pri vyhlásení výsledkov grantového programu. K termínu uzávierky 23. 4. 2010 bolo predložených 27 projektov. Grantová komisia rozhodla o schválení 11 projektov v celkovej sume 29 700,00 €. Všetky projekty boli úspešne zrealizované. Viac sa dozviete na tu.

Anotácie podporených projektov 2010

2008/2009

HEINEKEN Slovensko v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou vyhlásil v roku 2008 1. ročník grantového programu TU SME DOMA pre mesto Hurbanovo. Napokon z 18tich predložených žiadostí o grant vzišlo 10 podporených projektov. Po úspešnom vyhlásení projektov nastala ich "žatva" počas roka 2009. Spoločne s firmou Heineken sme sa zúčastňovali na slávnostných otvoreniach. Hurbanovo v tomto roku ožilo vďaka podpore firmy Heineken Slovensko. Výsledky nájdete tu.

 Anotácie podporených projektov 2008

 

 

 2005/2006

V roku 2005 bola finančná podpora z Corgoň konta nasmerovaná na projekt Na Nitru! Projekt bol unikátny v tom, že o objeme finančných prostriedkov aj ich použití rozhodovali samotní obyvatelia mesta Nitra formou hlasovacích lístkov. Za každé jedno pivo Corgoň zakúpené v predajniach Tesco v Nitre, prispeli do fondu sumou 0,03 € (vtedy ešte 1,- Sk). Spoločnosť Heineken Slovensko prispela do konta Corgoň počiatočnou sumou 4 979 € (150.000 Sk). Jeho výška rástla v závislosti od počtu zakúpených pív značky Corgoň v tomto období. Získané finančné prostriedky boli určené na podporu jedného z troch projektov predložených Mestom Nitra a Nitrianskou komunitnou nadáciou. Najväčšiu priazeň u Nitranov si získal projekt s názvom Obnova turistického náučného chodníka na Zobore. Celkovo bolo zozbieraných 5 567 hlasovacích lístkov. Víťazný projekt bol podporený sumou 10 140,74 € (305 500 Sk). Za tento projekt udelila v roku 2006 Nadácia Pontis hlavnú cenu „Via Bona Slovakia 2005“ firme HEINEKEN Slovensko v kategórii podpora verejnoprospešnej činnosti v regióne.