logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Fond Deti

Veľmi prospešný fond má od roku 2004 založený aj Marta Bradáčová zo Spojenej školy Mudroňova 1, Nitra. Aktívna zástupkyňa riaditeľa Spojenej školy dlho rozmýšľala ako môže pomôcť svojej škole. Napokon sa dopočula o možnosti založenia fondu pri Nitrianskej komunitnej nadácií a už niekoľko rokov sa tešíme z úspešnej spolupráce. Vďaka Fondu Deti a jeho zakladateľke Marte Bradáčovej môže Nitrianska komunitná nadácia pomáhať viac ako 100 deťom, aby mali kvalitnejšiu výučbu, mohli absolvovať rekondičné pobyty či aktívne sa podieľať na skrášľovaní svojej školy. To všetko sa udialo prostredníctvom 22 projektov v celkovej hodnote  11 455,81 €.

Spojená škola Mudroňova

Školu navštevuje viac ako 100 žiakov s rôznymi druhmi mentálneho, telesného znevýhodnenia, ale aj deti s autizmom. Takýto žiaci si vyžadujú oveľa viac starostlivosti ako zdraví žiaci a škola viac prostriedkov na to, aby poskytovala kvalitné vzdelávanie individuálnou formou. „Hoci je to ťažká práca, vyžaduje si veľkú dávku trpezlivosti, pochopenia a lásky, sme radi, že naši žiaci, aspoň väčšina z nich, si uvedomuje, čo im škola dala, a to prejavujú aj svojím vzťahom a vďačnosťou k učiteľom. Radi za nami prichádzajú aj po skončení dochádzky a vyznávajú sa zo svojich úspechov, prípadných ťažkostí. Je to hrejivý pocit,“ priznáva Bradáčová.

Fotogaléria z Fondu Deti

Podporené projekty z Fondu Deti

 

Podporené projekty 2013
Podporené projekty 2012
Podporené projekty 2011
Podporené projekty 2010
Podporené projekty 2009

 

V rokoch 2007 - 2008 sme mohli podporiť 6 projektov sumou 2 841,35 €, ktoré pomohli vybaviť triedu pre viacnásobne postihnuté deti, zakúpili sa vďaka nim pomôcky pre deti a zorganizovali rôzne podujatia. Počas Vianoc u Špecka či Výročia Spojenej školy mohli deti predviesť svoj talent. A v neposlednom rade absolvovali poznávací výlet - Poznaj svoj región.