logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Skatepark Nitra

Skatepark Nitra vznikol z iniciatívy športového klubu Sk8 klub Nitra. Hlavným investorom je Mesto Nitra a partnermi projektu sú Corgoň a Nitrianska komunitná nadácia a Rotary Klub Nitra Harmony. Celková investovaná suma je 196 730 €. Slávnostné otvorenie skateparku bolo 6. októbra 2012 na QUIKSILVER Nitra Cupe.

Skatepark

Skatepark sa nachádza v Športovo-rekreačnom komplexe Popradská - Kmeťova na sídlisku Diely. Súčasťou je multifunkčné ihrisko, upravené trávnaté plochy, nové chodníky, amfiteáter s javiskom. V dolnej časti sa nachádza U-rampa, ktorej rekonštrukciu podporil Corgoň, a tak znovu slúži svojmu účelu. Návštevníci skateparku si budú môcť dopriať oddych po športovom výkone, posedieť s kamarátmi, či len nerušene sledovať umenie športovcov na originálnych lavičkách, vytvorených z pivných sudov Corgoň.

Plocha skateboardovej dráhy má 682 metrov štvorcových, plocha skateboardového bazéna je 32 metrov štvorcových. Areál slúži ako multifunkčná základňa pre športovcov a občanov z Nitry a širšieho okolia. Jeho výstavba začala v roku 2010, dokončenie bolo sfinalizované v septembri 2012. Areál je zdarma prístupný širokej verejnosti od marca do októbra. Viac informácií nájdete v prevádzkovom poriadku.  

FACEBOOK SKATEPARKU

Corgoň fandí skateparku v Nitre

Spoločnosť HEINEKEN Slovensko podporila zo svojho fondu Corgoň konto dovýstavbu veľkého projektu Skatepark Nitra. Patrónom projektu sa tak stáva bývalá nitrianska značka obľúbeného piva Corgoň. Corgoň ako dlhoročný fanúšik športu podporil nadšenie a iniciatívu nitrianskych skateboardistov. Prostredníctvom Nitrianskej komunitnej nadácie pomohol sumou 15 000 € premeniť sen mladých ľudí na skutočnosť. 

Corgoň je veľkým fanúšikom športu a verný partner slovenských fanúšikov. Veríme, že sa mu v našom Skateparku bude páčiť.  

Zdroj: www.corgon.sk, www.nitra.sk