logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

História skateboardingu v Nitre

Aktivity spojené so skateboardingom v Nitre siahajú do deväťdesiatych rokov 20. storočia. In-line a skateboardovej komunite sa po roku 2001 podarilo vybaviť od Mesta Nitra prvú U-rampu, umiestnenú na sídlisku Chrenová, ktorá bola v tej dobe jedna z najväčších na Slovensku. U-rampa bola kvôli sťažnostiam stiahnutá a nebolo možné ju používať. V roku 2003 vznikol športový klub Sk8 klub Nitra, ktorý vzal iniciatívu do svojich rúk. „Vyžadovalo si to mnoho telefonátov, stretnutí na Mestskom úrade, petícií, predkladania návrhov a variant skateparkov, a najmä veľa odhodlania. Absolvovali sme všetko a nakoniec sa nám to podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Park je postavený a máme z toho všetci radosť. Mladí sa majú kde vyblázniť a realizovať sa,“ povedal Tomáš Čambal, Sk8 klub Nitra.

SK8 klub Nitra sa bude angažovať i naďalej: „Na aktivitách v „našom“ skateparku sa budeme aj naďalej podieľať, jeho výstavbou sa naša iniciatíva nekončí.“ Ciele SK8 klubu Nitra sú organizovať každý rok skateboardové závody, združovať mladých ľudí so záujmom o skateboarding a robiť osvetu v tejto oblasti.

Nadšeniu skateboardistov podľahlo Mesto Nitra, ktoré spolu so značkou Corgoň podporilo odhodlanie mladých športovcov vo výške 196 730 €.