logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Partneri projektu

Mesto Nitra

Mesto Nitra je správnym centrom Nitrianskeho kraja. Nitra má bohatú históriu a dnes je centrom hospodárstva, kultúry, cirkvi a športu Nitrianskeho kraja a vďaka výstavisku Agrokomplex aj medzinárodným výstavným centrom. Nitra je aj mestom mladých, sú tu dve univerzity: Univerzita Konštantína Filozofa a Slovenská poľnohospodárska univerzita. V súčasnosti sídelný útvar Nitra tvoria mestské časti: Dolné Krškany, Horné Krškany, Staré Mesto, Čermáň, Klokočina, Diely, Párovské Háje, Kynek, Mlynárce, Zobor, Dražovce, Chrenová, Janíkovce. Nitra má takmer 83 000 obyvateľov. Jej primátorom je Doc. Ing. Jozef Dvonč, CSc. Viac informácií nájdete na www.nitra.sk.

Corgoň

Korene značky Corgoň siahajú až do r. 1896, kedy sa prvýkrát začalo v Nitre variť pivo a podľa odborníkov to bolo jedno z najlepších pív v monarchii. Po opätovnom otvorení pivovaru v roku 1949 sa nitrianske pivo predávalo pod názvom Nitriansky ležiak 12%, Nitrianske svetlé 10% a Nitriansky špeciál 14%, ktorý bol dostupný len v nitrianskom regióne. História nitrianskeho pivovaru pod názvom Corgoň je pomerne krátka. Corgoň bol pôvodne názov pre 14% ležiak, ktorý sa začal vyrábať v roku 1988. Po privatizácii v roku 1992 sa však nový vlastník Pivovar Karšay rozhodol na Corgoň premenovať všetky výrobky pivovaru. Pôvodne regionálnu značku získala do svojho portfólia spoločnosť HEINEKEN Slovensko na konci roka 1997, ktorá okrem investícii do zlepšenia kvality výroby rozšírila distribúciu na celé územie SR a vybudovala z nej silnú celonárodnú značku. Viac Viac informácií nájdete na www.corgon.sk.

SK8 klub Nitra

Komunitné aktivity spojené so skateboardingom začali už v deväťdesiatych rokoch, ale organizovane zlúčenie, resp. prijatie do In-line (korčuliarskeho) klubu bolo v roku 2001. Vzniklo prvé miesto, ktoré mala komunita mladých vyhradené na bývalej tržnici, na sídlisku Chrenová 2. Hlavne zo strany korčuliarov sa podarilo vybaviť U-rampu, ktorá v tej dobe bola jedna z najväčších v republike. Postupne pribudli ďalšie prekážky a športovci sa mohli stretávať a venovať sa jazdeniu. Postupne sa začali vyskytovať menšie problémy s obyvateľmi priľahlých bytoviek, hlavne kvôli hluku a U-rampa po čase zmizla v sklade Mestských služieb a z plochy je momentálne parkovisko. Tak či tak, v roku 2003 založili skejteri Sk8 klub Nitra a rozhodli sa, že budú riešiť vzniknutú situáciu po svojom, kedže skupina ľudí okolo korčulí sa začala rozpadávať.

"Vyžadovalo si to mnoho telefonátov, stretnutí na Mestskom úrade, petícií, predkladania návrhov a variant skateparkov, a najmä veľa odhodlania. Absolvovali sme všetko a nakoniec sa nám to podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Park je postavený a máme z toho všetci radosť. Mladí sa majú kde vyblázniť a realizovať sa. Tešíme sa na všetkých a ďakujeme,“ povedal Tomáš Čambal, Sk8 klub Nitra.