logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Podporené projekty 2013

Balíček pozitívnej energie v Spojenej škole

Takýto prívlastok vystihuje deti na Spojenej škole internátnej na  Červeňovej ulici v Nitre. Len čo sme vošli do triedy, tak nás privítali širokánskymi úsmevmi a natešenými pohľadmi. Predstavili sa od Miška až po Martinka a mohli začať aktívne pracovať s novou technikou, spestrujúc a obohacujúc ich vyučovací deň. Boli nadšení a oči im žiarili nedočkavosťou.

Čítajte ďalej

 

Keď veľkonočné sviatky prišli skôr

Krásne sobotné marcové popoludnie sme prežili v spoločnosti ľudí z občianskeho združenia Labuť v Malom Záluží. V hlavnej sále obecného úradu nám predstavili Veľkonočné sviatky tradično-netradične. Pozrieť sa prišli ľudia zo širokého okolia a na svoje si prišli všetky vekové skupiny. Popri tejto výstave sprístupnili aj priestory pamätnej izby. Vystavené exponáty vyvolali úsmev na tvári hlavne starším vekovým skupinám.

Čítajte ďalej

EKO NA TO

Ekocentrum Medovka otvorilo už v marci svoje brány najmenším ekoaktivistom. Ekocentrum vzniklo z iniciatívy občianskeho združenia Campanula, nachádza sa na Chmeľovej doline v Nitre na Zobore a slúži všetkým deťom, ktoré majú radi prírodu. Vďaka finančnej podpore členov nášho Klubu darcov môžu deti tvoriť, separovať a zároveň sa vzdelávať o životnom prostredí v rámci projektu Eko na to.

Čítajte ďalej

 

Zobor už po siedmykrát čistejší

V sobotu ráno 20. apríla boli všetky spoje MHD smerujúce k liečebni na Zobore plné ľudí. V tento deň sa totiž konal už 7. ročník akcie s názvom Jarné čistenie Zobora, ktorej sa zúčastnilo viac ako sto ľudí. A my sme boli pri tom.

Čítajte ďalej

 

 

Hudba a krása pomohli Slniečku

Speváčka Brigita každoročne organizuje charitatívny koncert pri príležitosti Dňa matiek, zmyslom ktorého je poukázať na problematiku krízových centier pre matky s deťmi, ktoré prevádzkuje Centrum Slniečko. V Nitre sa 11. mája 2013 už po štvrtý raz konal koncert spojený s módnou prehliadkou. Celý výťažok z podujatia je určený na podporu aktivít Centra Slniečko. Projekt sa zapáčil firme Bramac - strešné systémy, spol. s r. o. a prispela naň sumou 200 € z nadačného fondu BRAMAC.
Čítajte ďalej

 Na MŠ Beethovenovej sa hrajú zdravo a bezpečne

V piatok 24. 5. sme so zástupcami spol. Giesecke Devrient navštívili materskú školu Beethovenovu na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina. Pani riaditeľka Ingrid Čviriková nás sem pozvala na Deň rodiny, ktorí pripravili pre 160 detí a ich rodičov v areáli priestranného školského dvora.

Čítajte ďalej

 

 V okolí Nitry máme nové náučné chodníky!

V obciach Golianovo a Janíkovce vznikli nové náučné chodníky. Nápad na vznik mali a relizáciu zabezpečili občianske zdurženia Ďarmoty a LEUSTACH. Obe občianske združenia získali prostredníctvom nás grant v minulom ročníku programu Aby ľudia ľuďom pomáhali od partnerov Eurobet a Nitrianske komunálne služby. Dnes ich poctivá práca prináša ovocie a môžu sa z nej tešiť obyvatelia z celého regiónu.

 Deti s autizmom a ich prvé výlety

Deti s autizmom navštevujú Spojenú školu internátnu v Nitre. Väčšina z nich má ťažký zdravotný stav, vyžadujú si neustálu starostlivosť a pravidelný denný režim. Pedagogičky, ktoré sa o nich s láskou starajú sú ako ich druhé mamičky. Rozhodli sa, že deťom doprajú neobyčajný zážitok - výlety za dobrodružstvom.

 

 Kreatívna dielnička zbližuje

Centrum Slniečko získalo v minulom roku grant 769 € na nákup materiálu do deťmi veľmi obľúbenej kreatívnej dielničky. V programe Aby ľudia ľuďom pomáhali si ich vybral partner Nitrianska teplárenská spoločnosť.

Čítajte ďalej

 

 

 Ekoučebňa na veterinárnej je hotová!

Stredná odborná škola veterinárna v Nitre získala v roku 2012 grant na dobudovanie Ekoučebne vo vonkajších priestoroch školy. Grant 950 € bol udelený v rámci programu Aby ľudia ľuďom pomáhali a vďaka partnerovi programu, firme ENVI-GEOS Nitra.

Čítajte ďalej

 

 

Na Klokočine verejná posilňovňa vďaka Centru Nitra

Jakub Mitošinka je 25 ročný programátor, ktorý ako dobrovoľník pôsobí pri Centre pre rodinu už niekoľko rokov. Vďaka rodičom poznal činnosť centra už od malička a doteraz pomáha pri aktivitách, ba čo viac, rozhodol sa urobiť niečo aj z vlastnej iniciatívy. Spolu s kamarátmi sa vrhli do projektu Zaktivizuj sa a buď fit, aby mohli spoločne tráviť čas v posilňovni, ktorá môže slúžiť všetkým. V posilňovni sa môžu stretávať, trénovať a spoločne sa povzbudzovať v zdravom životnom štýle a cvičení.
Čítajte ďalej

Klub darcov podporuje Eko životný štýl

Zuzana Kiripolská je mladá ekoaktivistka, ktorá pochádza z dedinky Radava neďaleko Nových Zámkov. Od malička sa venuje eko životnému štýlu. Bola k tomu vedená starými rodičmi, ktorí si všetko dopestovali a vyrábali svojpomocne. Svoj žvotný štýl preniesla aj do Nitry a má veľký úspech.

Čítajte ďalej

 

 

 Fyzika zaujala spoločnosť Giesecke & Devrient

Nezvyčajný tábor, ktorý nielenže zabaví vaše deti počas prázdnin, ale navyše im ponúka vzdelanie inovatívnou formou. Taký je Mestský denný tábor Fajn, kde sa deti v týždni od 19. - do 23. augusta učia ako fyzika funguje v praxi.

Čítajte ďalej

 

 

Na Hôrke zachránili stovky netopierov

Obyvatelia ulice Na Hôrke v Nitre nemajú problém s hmyzom, netrápia ich doterné komáre ani premnožené osy. Majú totiž susedov, ktorí ich od podobných starostí uchránia - netopiere.

Čítajte ďalej

 

 

 

Prvá galéria pod holým nebom v Nitre

Členovia Klubu darcov pri Nitrianskej komunitnej nadácii vybrali minulý rok 3 najlepšie nápady, ktoré majú pre naše mesto veľký význam. Nápady sa realizovali v roku 2013. Tretí podporený projekt Open Air Gallery Klokočina otvoríme 5. októbra 2013 od 14:00 v priestoroch bývalej ZŠ Nedbalova na Klokočine.

Čítajte ďalej

 

Otvorili 1. Open Air Gallery na Klokočine

Galéria pod holým nebom na Klokočine bola slávnostne otvorená 5. októbra 2013.

Čítajte ďalej

 

 

 

Dopravná výchova na Párovciach

144 detí z MŠ Párovskej absolvuje dopravnú výchovu už aj prakticky pomocou nových odrážadiel.

Čítajte ďalej