logo
Máte radi Nitru? My nepýtame, ale ponúkame partnerstvo
Podporte dobré nápady v našom meste prostredníctvom
Klubu darcov alebo venovaním 2% a sami rozhodnete, čo je pre Nitru najlepšie.
Darovať
2%

Zo života nadácie 2013

Miňo Stoch chce žiť v Nitre

Vynikajúci futbalista, mladý rebel a človek s veľkým srdcom. Miňo Stoch podporuje náš Klub darcov.

čítajte ďalej

 

 

 

 

Klub darcov - prihlásené projekty

Do Klubu darcov sa prihlásilo celkom 14 výnimočných nápadov. Je z čoho vyberať:)

Čítajte ďalej
 

 

 

 

 

Miriam Kalisová o Klube darcov

Miriam Šmahel Kalisová je jednou z osobností, ktoré podporujú 10. ročník nášho Klubu darcov.

Čítajte ďalej

 

 

 

Firmy v nitrianskom kraji podporujú vzdelávanie

Nitrianska komunitná nadácia spolu s firemnými partnermi programu Aby ľudia ľuďom pomáhali podporila už po siedmy raz projekty zlepšujúce kvalitu vzdelávania detí v nitrianskom kraji.

Čítajte ďalej

 

 

Získajte grant na svoj nápad :)

V roku 2013 máte možnosť opäť vďaka partnerom Nitrianskej komunitnej nadácie získať granty na skvelé nápady, ktoré pomáhajú iným.

Čítajte ďalej

 

 

 Nadácia pre "celkom obyčajné sny"

Pomáhať a zveľaďovať vlastnými rukami miesto, kde žijeme, vymyslieť niečo lepšie, vnuknúť ľuďom myšlienku darcovstva a aspoň trošku zmeniť svet okolo seba. Týmito myšlienkami sa dennodenne zaoberajú pracovníčky Nitrianskej komunitnej nadácie, ktorá oslávila už 10. výročie svojho pôsobenia.

Čítajte ďalej

 

 Filantropi stavali snehuliakov

Naši dobrovoľníci - Mladí nitrianski filantropi vymysleli pre svojich rovesníkov kreatívnu a v týchto dňoch aktuálnu súťaž v stavaní snehuliakov. Súťaže sa zúčastnilo 5 tímov a ich dielka boli naozaj výnimočné.

Čítajte ďalej


 

 

Venujte 2% nám z dane

2% sa týkajú každého z nás. Doteraz sme mohli vďaka vašim 2% splniť 268 snov. Pomôžte nám naplniť ďalšie...

  Čítajte ďalej

 

 
 

 

Danka Gundová je dobrovoľníčka roka!!!

Danka Gundová už 12 rokov pôsobí v oblasti filantropie. Stála pri založení Nitrianskeho komunitného fondu a neskôr Nitrianskej komunitnej nadácie. Stala sa predsedníčkou správnej rady, ktorú vedie dodnes. Je riaditeľkou Krajského osvetového strediska, no napriek pracovnej vyťaženosti si na nadáciu a jej aktivity vždy nájde čas. Za neúnavnú a záslužnú prácu jej právom patrí ocenenie za dlhodobú pomoc organizácii s názvom Srdce na dlani.

Čítajte ďalej

 

5 rokov dobrovoľníctva v Hurbanove

Pre niekoho malé číslo, ale pre program Tu sme doma krásne jubileum. Spoločne so spoločnosťou HEINEKEN Slovensko opäť otvárame dvere aktívnym filantropom, ktorí môžu prispieť ku skvalitneniu života v Hurbanove a v jeho okolí.  Na realizáciu programu venovala spoločnosť Heineken Slovensko, a.s. viac ako 33 000 €. O grant môžu žiadať jednotlivci i neziskové organizácie do 19. apríla 2013.

Čítajte ďalej

 

 Podporili sme 4 komunitné nápady!!!

Správna rada Nitrianskej komunitnej nadácie dostala 11. marca odporúčanie od grantovej komisie na podporu 4 projektov, ktoré sa uchádzali o grant v otvorenom grantovom kole.

Čítajte ďalej

 

 

 

Bramac venoval 3 077 € na 9 projektov

K 4 podporeným projektom z finančných prostriedkov Mesta Nitra sa v rámci otvoreného grantového kola dočkalo podpory aj ďalších 9 projektov! Vybrala si ich firma Bramac - strešné systémy, spol. s r.o.

Čítajte ďalej

 

 

 Keď mladí podporujú mladých

Mladí nitrianski filantropi pôsobia ako dobrovoľníci pri Nitrianskej komunitnej nadácii. V tomto roku vyhlásili už 10. ročník svojho grantového programu pre mladých ľudí od 15 do 30 rokov z nitrianskeho kraja. K termínu uzávierky, 1. marca 2013, prijali Mladí nitrianski filantropi 19 žiadostí o grant. Po osobných stretnutiach so žiadateľmi sa rozhodli podporiť projektov sumou 2 253 €.

Čítajte ďalej

Čaká nás mládežnícka výmena

Naši Mladí nitrianski filantropi získali grant z programu EÚ mládež v akcii na výmenu skúseností s poľskými dobrovoľníkmi z nadácie Fundacja Pokolenia z mesta Pelplin. Od 28. apríla do 4. mája ich čaká množstvo stretnutí, prednášok, aktívnych participácií na podporených projektoch a inšpiráciu budú hľadať aj na návšteve banskobystrických a bardejovských filantropov.

Čítajte ďalej

Komunitný deň Tu sme doma v Hurnaove

Verili by ste, že program Tu sme doma má už 5 rokov? Bolo to na prelome rokov 2008/2009, keď sme po prvý raz spustili so spoločnosťou HEINEKEN Slovensko tento grantový program určený aktívnym občanom Hurbanova. Prezentácia najúspešnejších a vyhlásenie tohtoročných projektov prebehne na komunitnom dni 18. mája od 14.00 v areáli MŠK Hurbanovo.

Čítajte ďalej

 

 

 

 

 

Komunitné nadácie otvárajú dvere novým nápadom

Dňa 15. mája 2013 od 11.00 do 17.00 hod. otvorí 8 komunitných nadácií na Slovensku svoje dvere verejnosti pri príležitosti Dňa komunitných nadácií. My sa na vás tešíme na Farskej 5 v Nitre:)

Čítajte ďalej

 

 

 

V Hurbanove si rozdelia takmer 30 000 eur

Program spoločnosti Heineken Slovensko oslávil svoje 5. výročie komunitným dňom Tu sme doma, 18. mája v areáli MŠK Hurbanovo. Pri tejto príležitosti sme vyhlásili aj víťazov aktuálneho ročníka grantového programu Tu sme doma. Symbolický šek si prevzalo dvanásť úspešných žiadateľov, ktorí na realizáciu verejnoprospešných projektov získali sumu v celkovej výške 29 700 EUR.

Čítajte ďalej

Aj my sme boli na Dni rodiny

Nielen rodinám bol určený tohtoročný Deň rodiny, ktorý sa konal 26. mája v mestskom parku na Sihoti v Nitre pod taktovkou Centra pre rodinu. Cieľom tohto podujatia bolo podporiť tradičnú rodinu a jej harmonický život. Na podujatí sa prezentovala vlastným stánkom aj Nitrianska komunitná nadácia a jej dobrovoľníci Mladí nitrianski filantropi.

Čítajte ďalej

 

Súťažíme o naj video komunitiek!

33 komunitných nadácií v programe V4 Community Foundation Maturity Program sa mohlo uchádzať so svojím krátkym videom v súťaži Tell me Your story. Zapojili sme sa aj my a ukázali sme, že vytvoriť lepšie miesto pre život sa dá, no je to dlhá a náročná cesta.

Čítajte ďalej

 

Mladí nitrianski filantropi oslavujú 10. výročie

V sobotu 22. júna od 14.00 hod. sa v nitrianskom Hideparku uskutoční podujatie s názvom Energy SUN session. Organizujú ho Mladí nitrianski filantropi (MNF) spoločne so Staromestskou čajovňou a OZ Campanula. Ide o spoločnú oslavu 10. výročia vzniku MNF a oslavu letného slnovratu.

Čítajte ďalej

 

Mladí nitrianski filantropi oslavovali vo veľkom štýle

Kto by prišiel do nitrianskeho Hideparku v sobotu 22. júna pred 14. hodinou popoludní, bol by svedkom horúčkovitých príprav na akciu Enegy SUN Session. Oslava 10. výročia MNF spolu s oslavou letného slnovratu sa síce rozbiehali pomalšie, zrejme pre neznesiteľné horúčavy, no organizačný tím a partneri, ktorí podujatie pomáhali pripravovať (OZ Camapanula, Zelená zebra, Cedron klub, Staromestská čajovňa...) sa zabávali zo začiatku aj sami.

Čítajte ďalej

680 žiakov z Nitry absolvovalo detskú autoškolu

Andrej Sitkey, zakladateľ fondu Bona via a dopravný inžinier z Nitry, sa venuje dopravnej výchove už takmer 10 rokov. Jeho odkaz je jasný: „Neviem presne spočítať koľkým dopravným nehodám, resp. zraneniam detí sme zabránili. Ak sme však zabránili zraneniu len jedného dieťaťa, tak cieľ našej činnosti bol splnený.“

Čítajte ďalej

 

Výročná správa za rok 2012 je na svete

Príprava výročnej správy je pre nás každý rok práca na niekoľko mesiacov. Zatiaľ čo čakáme na ročnú závierku a kontrolu od audítora, pripravujeme texty, spracovávame projekty a dávame do kopy fotky či logá... Ale, keď už ju držíme v rukách, je to pocit na nezaplatenie:)

Čítajte ďalej

 

 

Vieme, aký dopad mal minuloročný Klub darcov

Mestské deti poznajú význam svojpomocne dopestovaných potravín, Netradičná galéria prináša novú kultúru obyvateľom Klokočiny, 600 žiakov ZŠ Fatranská sa naučilo separovať odpad - to je výsledok minuloročnej podpory nitrianskeho Klubu darcov.

Čítajte ďalej

 

 

 

Grantové uzávierky

Máte dobrý nápad a chcete pomáhať? Do konca roka pre vás otvárame ešte dve grantové kolá.

Čítajte ďalej

 

 

 

Filantropi rozdávali radosť na Divadelnej Nitre

Dobrý čaj a dobrú vôľu, presne túto kombináciu minulý víkend zadarmo servírovali Mladí nitrianski filantropi vo svojej čajovni na Medzinárodnom festivale Divadelná Nitra.

 Čítajte ďalej

 

 

 

Figúrky v Nitre aj tento rok

 Krásne umelecké objekty o veľkosti 1,6 metra budú tento rok zdobiť nákupné centrum Centro Nitra.

Čítajte ďalej