aktuality Nitrianskej komunitnej nadácie

Podpora projektov už v troch kolách

Uzávierka 3. kola podpory projektov na pomoc Ukrajine je za nami. Pokračujeme ďalej.

Od 12. apríla 2022 máme v spolupráci s mestom Nitra spustenú výzvu na predkladanie projektov v grantovom programe na pomoc ľuďom z Ukrajiny.

Cieľom programu Nitra pomáha Ukrajine je zabezpečiť transparentnú a efektívnu podporu neziskovým organizáciám a občianskym iniciatívam v Nitre, ktoré poskytujú pravidelnú pomoc ľuďom utekajúcim pred vojnou z Ukrajiny. O podporu sa tiež môžu uchádzať odídenci z Ukrajiny, ktorí hľadajú útočisko v našom meste.

Grantová výzva priamo súvisí s verejnou zbierkou „Nitra pomáha Ukrajine“, ktorú sme vyhlásili 23. marca. K 1. júnu sa v nej, vďaka individuálnym darcom, vyzbieralo takmer 2 800 Eur. ĎAKUJEME.

Od vyhlásenia výzvy sme zrealizovali už tri kolá podpory, v ktorých bolo podporených dokopy 7 projektov. O aké projekty ide si môžete pozrieť v anotáciách tu https://nkn.sk/images/dokumenty/anotacie-podporenych-projektov/anotacie-nitra-pomaha-ukrajine-2022-3-kolo.pdf

Viac o programe a zbierke nájdete tu https://nkn.sk/nase-programy/nitra-pomaha-ukrajine

POMÁHAJÚ AJ NAŠI PARTNERI

Do zbierky na pomoc Ukrajine sa, okrem individuálnych darcov, zapojil aj jeden z našich stabilných partnerov – spoločnosť Heineken Slovensko. Na účel pomoci ľuďom z Ukrajiny spoločnosť Heineken poskytla Nitrianskej komunitnej nadácii sumu 5 000 Eur, za čo v mene všetkých podporených projektov ĎAKUJEME. Podporu však poskytujú vo veľkom a nielen na Slovensku.

HEINEKEN Slovensko:

„Na podporu ľudí zasiahnutých touto absurdnou vojnou spoločnosť HEINEKEN poskytla spolu viac ako 1 milión EUR na účely potrebnej humanitárnej pomoci. Táto pomoc je určená pre miestne mimovládne organizácie primárne na Slovensku, v Poľsku, Rumunsku a Maďarsku. Časť z uvedenej sumy, 300 000 Eur, bola venovaná organizácií Habitat for Humanity, ktorá od roku 1992 podporuje potreby rodín v strednej a východnej Európe.

HEINEKEN na Slovensku realizuje v prvej fáze pomoci finančnú a produktovú podporu. Finančne sme podporili organizáciu Červeného kríža na Slovensku a iniciatívu Kto pomôže Ukrajine, obidve vo výške 50 000 eur (spolu 100 000 eur). Ďalších 5 000 eur s rovnakým cieľom posielame aj Nitrianskej komunitnej nadácií, ktorá svoju pomoc ľuďom z Ukrajiny lokalizuje na kraj, kde má HEINEKEN svoj pivovar a sladovňu. Spoločnosť poskytla aj materiálnu pomoc a vo forme darovania chladničiek pre uskladnenie potravinovej pomoci a počítačové notebooky pre žiakov.  

Od začiatku vojny HEINEKEN podporuje iniciatívy na pomoc utečencom z Ukrajiny v Európe a spoločnosť sa rozhodla priamo podporiť aj vlastných zamestnancov, ktorí aktívne utečencom z Ukrajiny pomáhajú. Zamestnanci môžu využívať finančné príspevky a dni voľna navyše. Príspevky a dni voľna sú naviazané na dobrovoľnícku pomoc ako napríklad pomoc pri relokácii rodinných príslušníkov na Ukrajine, náklady spojené s ubytovaním utečencov vo vlastnej nehnuteľnosti alebo iná dobrovoľnícka činnosť na pomoc utečencom. Naša spoločnosť má zriadenú pre všetkých svojich zamestnancov aj profesionálnu LINKU POMOCI, kde nájdu pomoc, podporu a poradenstvo 24 hodín denne, 7 dní v týždni. LINKA POMOCI je k dispozícií pre psychologické, právne a finančné poradenstvo.

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677