Tu sme doma

Hurbanovo - zodpovedne k ľuďom a planéte

Termín zverejnenia výzvy:
25.3.2022

Termín uzávierky:
6.5.2022

Grantový program "Tu sme doma - Hurbanovo - zodpovedne k ľuďom a planéte" bude pokračovať aj v tomto roku.

Cieľom programu v roku 2022 bolo podnietiť a podporiť vzájomnú spoluprácu aktívnych ľudí mesta Hurbanovo v oblasti ochrany životného prostredia, čo je jedna z priorít spoločnosti Heineken Slovensko, a.s.. - hlavného partnera programu. Podporených a zrealizovaných bolo 8 projektov v celkovej sume 22 494 €. 

Podporené projekty sa týkajú zlepšenia kvality životného prostredia a udržateľnosti v nasledujúcich témach: voda, znižovanie odpadov, či znižovanie uhlíkovej stopy. Zároveň bol program zameraný aj na rozvoj komunity (zakladanie a aktívne využívanie komunitných záhrad, úpravu verejných priestranstiev s dôrazom na rozvoj environmentálnych aspektov daných priestorov, vrátane realizácie vzdelávania detí, mládeže a informačných kampaní pre verejnosť v tejto oblasti...)

Anotácie podporených projektov nájdete TU , alebo si ich môžete pozrieť aj na našej dobromape, spolu s fotodokumentáciou TU .

Program bude pokračovať aj v roku 2023. O vyhlásení grantovej výzvy vás budeme informovať na našej webovej stránke, na facebooku nadácie, prostredníctvom newslettra a tlačovej správy v médiách. 

Tešíme sa na ďalšie skvelé nápady v Hurbanove

Partneri programu

Povedali o programe

„Som veľmi rád, že program Tu sme doma si v Hurbanove našiel svoje miesto a naštartoval rozvoj miestneho dobrovoľníctva. Okrem aktivizácie komunity, prináša tento program príklad dobrej praxe spolupráce všetkých troch sektorov – samosprávy, mimovládnej organizácie  a súkromnej firmy a je ukážkou toho,  ako takáto spolupráca môže byť  užitočná pre bežného občana. Počas uplynulých 10 rokov sme spoločne dokázali urobiť obrovský kus práce a môžem smelo prehlásiť, že mesto Hurbanovo prekvitá. Spoločnosť HEINEKEN Slovensko je vnímaná nielen ako významný zamestnávateľ v domovskom regióne svojho pivovaru, ale je v Hurbanove skutočne doma. Už teraz sa teším na ďalšie zaujímavé projekty, ktoré spolu zrealizujeme v rámci ďalšieho ročníka obľúbeného programu.“

Rene Kruijt
predseda predstavenstva
a generálny riaditeľ spoločnosti Heineken Slovensko

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677