Skip to main content

   Spolu recyklujeme, teda sme

   Spolu recyklujeme, teda sme

   stručná anotácia o projekte

   V rámci projektu „Spolu recyklujeme, teda sme“ sa autorom projektu podarilo zrealizovať niekoľko bazárov oblečenia na pešej zóne v Nitre, kde si návštevníci, okrem nákupov oblečenia z druhej ruky za symbolické ceny, mohli vypočuť zaujímavé a inšpiratívne edukačné prednášky zamerané na upcykláciu a recykláciu oblečenia, a taktiež koncerty nadaných lokálnych hudobníkov. Formou prednášok o udržateľnej móde a o znižovaní ekologickej stopy, workshopov upcyklovania textilu, organizovaním bazárov oblečenia, kurzami háčkovania, štrikovania a opráv odevov chceli vytvoriť komunitu, ktorá sa zaujíma o ekológiu a pomôžu jej svojou činnosťou v tom, ako so zlepšovaním životného prostredia začať od seba.

   základné informácie

   lokalita projektu

   projekt bol realizovaný na pešej zóne v Nitre
   (pred Hotelom Zobor)

   predkladatelia projektu

   OZ Stvorené

   OZ Stvorené je veľkým podporovateľom myšlienky udržateľného a „zerowaste“ životného štýlu. „Stvorili sme sa, aby sme svojou troškou prispeli k cirkulárnej ekonomike, ekológii a vzdelávaniu v oblasti udržateľného spôsobu života. Spolu recyklujeme, teda sme!“

   hlavný partner projektu

   Mesto Nitra

   Mesto Nitra je stabilným partnerom Nitrianskej komunitnej nadácie. Primárne s NKN spolupracuje v programoch Mením Moje Mesto a Mladí nitrianski filantropi. Podporu však poskytuje aj pri iných grantových programoch. 

   projekty partnera Mesto Nitra

   top